internetový armádní magazín

Suchoj T-50 - vše podle harmonogramu

21.08.2014 08:10

Ruské vojenské letectvo a ruské instituce podílející se na výrobě a zkouškách nového ruského víceúčelového bojového letounu Suchoj T-50 od chvíle vážného poškození jeho pátého letového prototypu (T-50-5) poněkud omezily přístup k informacím o programu a již delší dobu neuveřejnily žádnou zprávu o postupu prací ani případných výsledcích vyšetřování zmiňované nehody. Zmenšil se též počet nově zveřejněných fotografií. Jedná se celkem o pochopitelný postup, který však u novinářů vyvolává zvýšenou snahu přece jenom nějakou informaci získat.

V tomto týdnu na otázky ruských novinářů ohledně programu T-50 opětovně odpovídal generální ředitel OAK Michail Pogosjan. Podle jeho slov bude první etapa zkoušek T-50 dokončena přesně podle plánu a ruské vojenské letectvo začne přebírat sériové letouny v průběhu roku 2016. Pogosjan také potvrdil, že do současné doby bylo postaveno celkem osm prototypů (pět letových a tři neletové), přičemž čtyři jsou zapojeny do státních zkoušek.

Letová část státních zkoušek T-50 nyní oficiálně probíhá na třech strojích - pátém, šestém a sedmém postaveném letounu (letové prototypy T-50-3, T-50-4 a T-50-5) a pozemní část na celkově osmém postaveném stroji - zatím publikačně neznámém neletovém prototypu s označením T-50-6.2. Letový prototyp T-50-1 se již k přímým testům nepoužívá a je k dispozici výrobci a letový prototyp T-50-2 slouží vojenskému letectvu k výcviku pilotů a pozemního personálu.

V příštím roce by se do zkoušek měly zapojit letové prototypy T-50-6.1 a T-50-7. Militarybox, CC BY-NC-SA   

                                                      Suchoj T-50 (prototyp T-50-2)

                                                   (foto: Alex Beltyukov / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Suchoj T-50 - vše podle harmonogramu

Datum: 21.08.2014

Vložil: Terminator

Titulek: T 50

Takže o okolnostech a skutečném stavu T 50-5 se nic neví, podle článku T 50-5 opět létá, dá se tomu věřit. Když jsem viděl foto po nehodě vypadala T 50-5 dost špatně. Prosím pokud jsou nějaké info o tom co se stalo a následeku podělte se. Díky

Datum: 22.08.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: T 50

Bohužel, žádné další informace nemáme. Co lze zjistit, vyčíst a vydedukovat je fakt, že Rusové prototyp T-50-5 "neodepsali", a že s ním s této chvíli stále počítají jako se strojem, který je zapojen do zkoušek. To by snad mohlo nasvědčovat tomu, že stroj bude opraven.

Vyhledávání

Array