internetový armádní magazín

Švédsko vypovědělo smlouvu na ponorky nové generace

11.04.2014 11:50

Podle švédských informačních zdrojů švédská vláda vypověděla smlouvu se společností Kockums o vývoji nejaderné útočné ponorky nové generace. Vláda trvá na záměru pořídit pro švédské námořnictvo dvě ponorky zcela nové generace, ale není spokojena s podmínkami smlouvy se společností Kockums, která v současné době patří do německé skupiny ThyssenKrupp Marine Systems. Švédská vláda lituje prodeje švédské společnosti Kockums německé skupině a bude se snažit o obnovu národní způsobilosti vývoje a výroby ponorek. Společnost Saab již zahájila snahy o nábor ponorkových specialistů, právě především od firmy Kockums, ale tyto snahy narážejí na zájmy skupiny ThyssenKrupp. Militarybox, CC BY-NC-SA 

Diskusní téma: Švédsko vypovědělo smlouvu na ponorky nové generace

Datum: 12.04.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Socialismus vs. patriotismus?

Výrazné mezinárodní úspeěchy řady švédských společností nastartované zejména počátkem 70. let minulého století znamenaly pro zemi zlatou éru, na které ale nenavázala systémová prorůstová opatření, naopak byly přijaty právě opačné normy např. v oblasti pracovně právní a sociální, míra zdanění čehokoli se váznamně zvýšila. V důsledku toho se konkurenceschopnost postupně vytratila, ačkoli o inovativnost nebyla nouze. Od konce osmdesátých let pozorujeme výprodej slavných švédských značek do ciziny, který přerostl i do privátní sféry - prodeje nemovitostí na jihu země do německých rukou je jen jedním z řady hořkých důsledků švédského "sociálního" systému, jehož pravá tvář je ve skutečnosti krutá až asociální. Nad realitou let nového milénia může tradičně patrioticky cítící švédská duše jen skřípat zubama.

Datum: 28.04.2014

Vložil: Racek

Titulek: Re: Socialismus vs. patriotismus?

No, opak jest příčinou. I ve Švédsku na čas zvítězil názor o menším státu a o výprodeji strategických podniků, což je důsledkem hlavně určitého období vlády pravice. To se opravdu těžko napravuje, u nás jsme příkladem. Znáte to, privatizace zisků, zestátnění ztrát. Však se podívejte na Jančulu, ten ztrátové tratě do Chotěhůlek neprovozuje, no a teď tam má i svého ministra. Takže ten sebere drahám poslední ziskové tratě.
Konkurenceschopnost švédů je stále velice vysoká, i přes tyhle chyby.
Jinak, míra zdanění je dnes mnohem nižší než v letech švédského hospodářského zázraku, kdy hodně švédů danilo v Monaku a pod. Je na úrovni EU.

Vyhledávání