internetový armádní magazín

Taiwan vyřadí protiletadlové systémy Hawk

19.09.2014 16:15

Taiwan má v úmyslu odepsat všechny, od šedesátých let minulého století provozované protiletadlové raketové systémy MIM-23 Hawk. Pokud nedojde ke změně plánů, proces postupného vyřazování bude zahájen v příštím roce a měl by být dokončen do konce roku 2017.

Systémy Hawk budou u taiwanských ozbrojených sil nahrazovány novými Tien Kung III taiwanského vývoje a výroby, které dostaly přednost před modernizovanými americkými systémy Hawk 21, novými americkými THAAD nebo norskými NASAMS.

Na začátku září 2014 ministerstvo obrany Taiwanu zveřejnilo program posílení protiraketové obrany, který bude znamenat nákup nových systémů v celkové ceně asi 2,5 miliardy USD. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                           odpalovací zařízení systému MIM-23 Hawk

                                                   (foto: miroko.tw / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Taiwan vyřadí protiletadlové systémy Hawk

Datum: 27.09.2014

Vložil: Caminante

Titulek: Šance pro PL AČR?

No řekněte, není tohle vhodná příležitost, jak za rozumné peníze získat náhradu za zastaralé sovětské PL systémy, resp. zbavit se závislosti na ruské součástkové základně? S ohleden na současnou populisticko-masochistickou vabank politiku Moskvy by bylo pozastavování dodávek dílů "zlobivým" bývalým satelitům celkem nasnadě a nebyl by to nijak zvlášť překvapivý krok. Myslím, že je to jen otázka času, kdy k něčemu takovému dojde.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

Hodinky.cz