internetový armádní magazín

Talios - nástupce systému Damocles

27.07.2014 15:00

Francouzská firma Thales Optronique připravuje nástupce známého kontejnerového zaměřovacího a navigačního systému Damocles. Nový systém se jmenuje Talios, a jako první by jim měly být vybaveny francouzské víceúčelové bojové letouny Dassault Rafale modifikace F3-R.

Talios představuje novou generaci kontejnerových zaměřovacích a navigačních systémů s rozšířenými schopnostmi, která by se měla dostat do výzbroje pravděpodobně v roce 2018. Na tento rok totiž francouzské letectvo zadalo výrobu prvních devatenácti kusů systémů pro své letouny. Letové zkoušky by měly být zahájeny v roce 2016. Talios bude firma Thales nabízet i na export.

Talios dokáže vyhledávat, sledovat a rozpoznávat cíle v reálném čase ve dne i v noci a veškeré získané informace přenášet do informačních systémů dalších leteckých i pozemních jednotek (real-time data-link transmission). Podle výrobce má nový systém, oproti předcházející generaci podobných výrobků uživatelsky přívětivější rozhraní, intuitivnější ovládání s novou symbolikou a dokáže zobrazovat "obraz v obraze". Zobrazení informací může probíhat i v 3D režimu. Otevřená hardwarová architektura systému zavádí zásadu "plug and play", takže ho lze velmi jedoduše integrovat do soustav širokého spektra moderních bojových letadel.

Základ systému je tvořen televizní HD kamerou, IR HD kamerou a soustavou čtyř laserů. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                    Damocles

                                                   (foto: George Seguin / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Talios - nástupce systému Damocles

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz