internetový armádní magazín

Tankový biatlon 2014

05.08.2014 14:25

V ruském armádním středisku Alabino u Moskvy byla 4.8. zahájena vysoce očekávaná akce - mistroství světa v tankovém biatlonu.

Po prvním dnu soutěží byly tři týmy, které na vytýčené soutěžní trase zasáhly všechny tři určené cíle a neobdržely žádný trestný čas za nesplnění nějakého předepsaného úkolu. Byly to týmy Ruské federace, Arménské republiky a Čínské lidové republiky. Do celkového půlhodinového časového limitu na splnění se však vešly týmy Ruské federace, Arménské republiky a Kazachstánu. Čtvrtý nejlepší čas měl tým Srbska, pátý byl tým Běloruska a šestý tým Kyrgyzstánu. Na dalších pozicích byly zástupci ozbrojených sil Indie, Číny, Mongolska, Kuvajtu, Angoly a Venezuely.

Podle vyjádření rozhodčích, za nejtěžší překážky pro soutěžící bylo možno označit "kopec", "sklon" a "protitankový příkop".

Soutěží tankového biatlonu se účastní týmy dvanácti výše uvedených zemí, dalších dvacet zemí vyslalo na klání své pozorovatele. Soutěže potrvají do 16.8.2014. Velkou škodou je neúčast většího množství týmů na vlastních tancích, jako např. týmu AČR na tancích T-72M4CZ. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Tankový biatlon 2014

Datum: 06.08.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Tankový biatlon 2014

TRAPNÉ "VÝPLODY", ŽE ZA NEÚČAST NAŠICH TANKOVÝCH OSÁDEK NA TANKOVÉM BIATLONU JE ZODPOVĚDNÝ PREZIDENT RUSKÉ FEDERACE, BUDEME POSÍLAT DO KOŠE.

Datum: 02.09.2014

Vložil: Libor

Titulek: Re: Tankový biatlon 2014

hlavny dovod bude nedostatok financii ved nevieme spravit tankove cvicenie medzi sebou CR-SR a nie este platit dopravu do ruska a o pripravenosti nasich tankistov nemoze byt ani rec rusky zakladak najazdi za rok viac nez nas "profik" za 3 roky

Datum: 05.08.2014

Vložil: Pepa

Titulek: Tankový biatlon 2014

Co bránilo tomu, aby se české tanky s českými osádkami mohly zúčastnit této akce? Řekněme si to upřimně - nic nepřekonatelného. Pouze to, že lidé, kteří v této věci mohli rozhodnout kladně jsou obyčejní slouhové a tajtrlíci, kteří nejsou schopní samostatného rozhodnutí a pořád se musí poohlížet po nějakých nařízeních a "doporučeních" odjinud. Co by naše účast ohrozila? Naše členství v NATO? Pak tedy opravdu musíme zůstat doma oprašovat tanky v parku a závodit na trenažérech s počítačovými protivníky.

Datum: 05.08.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Tankový biatlon 2014

Nelze než souhlasit... Je to smutné:(

Datum: 06.08.2014

Vložil: nikdo

Titulek: Re: Tankový biatlon 2014

Něják nevidím smysluplný důvod pro účast. Měřit si pindíky s Rusy místo smysluplného cvičení případně cvičení s účastí NATO mi přijde jako mrhání peněz kterých neni zrovna mnoho a plýtvat jima za tuhle šaškárnu mi přijde fakt zbytečné. Třeba je to naopak velice smysluplné rozhodnutí co zohlednilo pozitivní a negativní stránky celé věci které taktně vynecháváte a raději používate ego a emoce a pocity . Mnohem více bych ocenil třeba společné cvičení s Poláky nebo Slováky.... Naše účast nemusí vůbec nic ohrozit , ale zároveň také nemusí přinest nic pozitivního.

Datum: 06.08.2014

Vložil: Juno

Titulek: Re: Re: Tankový biatlon 2014

Myslím, že podobné (ne tak megalomanské a propagované) akce probíhaly a probíhají i na západě a nikdo to nebral a nebere jako vzájemné porovnávání pindíků, ale jako doplněk k výcviku pěstující soutěživost a zdravou rivalitu. Osádky se na takové akci podívají do jiného prostoru a uvidí něco jiného než je strohý předpisem nalajnovaný výcvik. Uvidí jak to dělají jinde, a co ti druzí umí. Myslím si taky, že většinu nákladů na tuto tzv. "šaškárnu" nese pořadatel, tak není důvod zůstávat před branami poznání. Je potřebné se pořád učit a poznávat, a když toto poznání zafinancuje protivník, tak je to jenom k plusu.

Datum: 06.08.2014

Vložil: Pepa

Titulek: Re: Re: Re: Tankový biatlon 2014

Díku Juno. Plukovník Vopička, a možná i sám "nej" plukovník Hrivnák by nás pochválil.

Datum: 05.08.2014

Vložil: Terminator

Titulek: T. biatlon 2014

Je opravdu škoda, že naše tanky se této akce nemohou zúčastnit, podle těch videí je to docela mazec, sám bych takovou akci chtěl vidět živě, nebo alespoň delší video.

Vyhledávání