internetový armádní magazín

Tanky K-2 Black Panther pro jihokorejskou armádu

20.11.2014 14:00

Jihokorejská výzbrojní agentura DAPA oznámila, že pro pozemní jednotky jihokorejské armády bude objednáno dalších 100 nových jihokorejských hlavních bojových tanků K-2 Black Panther. O pořízení tanků bylo rozhodnuto na schůzi Výboru pro obranné projekty jihokorejského ministerstva obrany. 

Tanky K-2 patří mezi nejmodernější na světě. Jejich výroba byla zahájena v roce 2009, ale byla značně zpomalena vleklými problémy s pohonným agregátem. První stroje se dostaly k vojenským jednotkám až v červenci letošního roku. V současné době dostávají tanky motor domácí jihokorejské provenience, který je postaven na základě německého motoru MTU-890 a má výkon 1119 kW.

                                                            MBT K-2 Black Panther

                                                          (foto: Simta / CC BY-SA)

 

Tank K-2 má bojovou hmotnost 55 tun (měrný výkon je tedy větší než 20 kW na tunu, což je špičková hodnota) a je vyzbrojen 120mm hladkostěnným kanónem L55 se zásobou 40 nábojů, spřaženým 7,62mm kulometem (12000 nábojů) a střešním velitelským kulometem ráže 12,7 mm (3200 nábojů). Nabíjení kanónu je zajišťováno nabíjecím automatem. Osádka tanku je tedy pouze tříčlenná a její rozmístění ve vozidle je klasické - řidič v přední levé části korby, velitel a střelec ve věži, velitel vpravo, střelec vlevo. Tank je mimo jiné vybaven i aktivním systémem ochrany.

K-2 dosahuje na komunikaci maximální rychlost přesahující hodnotu 70 km/h. Dojezd vozidla s vnitřní zásobou paliva se pohybuje kolem 430 km. Militarybox, CC BY-SA 

 

Diskusní téma: Tanky K-2 Black Panther pro jihokorejskou armádu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání