internetový armádní magazín

Tatra zahájí montáž vozidel v Saúdské Arábii

29.05.2014 11:10

Česká firma Tatra Trucks dokončuje přípravy na otevření montážního závodu v Saúdské Arábii. Montáž vozidel značky Tatra bude probíhat zatím vrámci tříletého kontraktu s tamním ministerstvem obrany v hodnotě asi 4,5 miliardy Kč a bude se týkat automobilů modelu T-810 6x6 a později i modelu T-815-7 8x8.

Tatra Truck bude do Saúdské Arábie dodávat sestavy dílů, které budou na místě použity k montáži automobilů. Místní saúdskoarabští pracovníci budou k montáži dostatečně proškoleni v Kopřivnici a na jejich práci budou dohlížet čeští instruktoři. Tatra Truck však vede i jednání s místními firmami, které by bylo možno zapojit do výroby jako subdodavatele.

                                                                     Tatra T-810

                                                         (foto: Aktron / CC BY-SA)

 

V průběhu druhého pololetí letošního roku by mělo být v saúdskoarabském montážním závodu smontována asi stovka vozidel T-810. Během prvního pololetí dodá asi 200 vozidel do Saúdské Arábie přímo závod v Kopřivnici.

Vedení společnosti Tatra Truck předpokládá, že kontrakt bude v budoucnu prodloužen a rozšířen i o další projekty. Saúdskoarabská armáda např. v nedávné době testovala a kladně ohodnotila nové francouzské obrněné vozidlo Titus od společnosti Nexter Systems, které využívá upravený "tatrovácký" podvozek 6x6, a zde by se mohly otevřít další výrobní a obchodní možnosti. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/koprivnicka-tatra-dokoncuje-montazni-zavod-v-saudske-arabii-1086777#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Diskusní téma: Tatra zahájí montáž vozidel v Saúdské Arábii

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání