internetový armádní magazín

Testy raketových zbraní pro Suchoj T-50

08.09.2014 10:40

Na základě prohlášení ruských představitelů vojensko-průmyslového komplexu učiněných na výstavě Gidroaviasalon-2014 lze usoudit, že testy raketových zbraní určených pro ruský víceúčelový bojový letoun nové generace Suchoj T-50 (PAK FA) budou zahájeny v plné míře ještě v letošním roce.

Podle slov Borise Obnosova, generálního ředitele korporace TRV (Taktičeskoje Raketnoje Vooruženije) je testování zbraní připraveno a všechno probíhá ve spolupráci s firmou Suchoj přesně podle plánu a čeká se na okamžik zahájení letů.

Předpokládá se, že testy budou zahájeny se zbraněmi zavěšovanými na vnějších podkřídlových závěsnících a postupně se přejde i k testům se zbraněmi umístěnými ve vnitřních zbraňových šachtách. Současně se též předpokládá, že jako první budou testovány nové verze starších, již známých zbraní a později pak zbraně úplně nových typů. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                                Suchoj T-50 

                                                   (foto: D. Zherdin / CC BY-SA)

 

 

Dřívější zpráva 4.12.2013 : Vývoj řízených zbraní pro Suchoj T-50

 

Diskusní téma: Testy raketových zbraní pro Suchoj T-50

Datum: 08.09.2014

Vložil: Terminator

Titulek: T 50

to letadlo se mi líbí čím dál víc, ale v poslední době je nějak moc ticho kolem tohoto stroje. Má to něco společného s nehodou T 50-5, nebo se sankcemi proti Rusku, nebo je to pouze zdání. Může mi to někdo trochu objasnit, děkuji T.

Datum: 08.09.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: T 50

Určitě je to ze strany Ruska reakce na "ukrajinskou krizi" a reakce NATO z poslední doby. T 50-5 už by měl znovu létat.

Vyhledávání

Array