internetový armádní magazín

Textron AirLand vyvine cvičnou verzi svého Scorpionu

27.08.2014 07:55

Americká společnost Textron AirLand oznámila, že plánuje vyvinout i speciální cvičnou verzi svého nového lehkého bitevníku Scorpion. S touto cvičnou verzí plánuje účast v americkém tendru TX na proudový cvičný letoun amerických leteckých sil, i průnik na světové trhy cvičných letadel.

Cvičná verze Scorpionu má disponovat menším rozpětím křídel, sinějšími motory a lepší manévrovatelností. Společnost to ve svém prohlášení odůvodňuje tím, že cvičný letoun nepotřebuje tak velký dolet jako má základní verze Scorpionu, protože většinou létá pouze v dvouhodinových výcvikových lekcích, a proto mu stačí křídla o menším rozpětí. Náklady na jednu letovou hodinu cvičného Scorpionu mají být pouze 2700 USD.

Americké vojenské letectvo (USAF) plánuje vyhlásit přesné požadavky na nový proudový cvičný letoun ve třetím čtvrtletí roku 2016. V blízké budoucnosti hodlá pořídit asi 350 letadel určených k náhradě používaných strojů T-38 Talon.

O účast v programu TX zatím projevila zájem americká společnost Boeing spolu se švédskou firmou Saab, britská společnost BAE Systems, italská Alenia Aermacchi a americko-korejské konsorcium Lockheed Martin - KAI. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                         Textron AirLand Scorpion

                                                   (foto: Airwolfhound / CC BY-SA)

 

      

Diskusní téma: Textron AirLand vyvine cvičnou verzi svého Scorpionu

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání