internetový armádní magazín

Traser P6600Sand - nabídne kvalitu za cenu, která vám prasátko nezruinuje

24.02.2014 09:10

Pojďme se podívat na oblíbený model vojenských hodinek Traser P6600 Sand. Jedná se o typické „military“ hodinky, většinou černobílého provedení, zaměřené na odolnost a praktické užití v terénu za libovolných podmínek. V tomto konkrétním případě mluví reference hodinek samy za sebe – profesionální vojáci se na své hodinky potřebují opravdu spolehnout.

                               

Černě vyvedené hodinky s bílým ciferníkem a okrovými ručičkami pohání quartzový motorek Ronda 517.6. Vedle ciferníku nechybí ani datumovka. Ciferník jako takový sází především na přehlednost a kontrast a celkově působí velmi outdoorově. Vodotěsnost modelu je dokonce 200 m.

Zajímavým specifikem modelu Sand je osvícení číselníku pomocí kapslí s plynným tritiem, naprosto nezávislým na jakémkoli zdroji světla (jsou tedy čitelné i v absolutní tmě, a to dokonce velmi přehledně). Řešení modelu P6600 Sand je nadstandardní i v porovnání s jinými kusy téže značky.

Hlavní výhodou tritiového osvitu hodinek je stálost jeho svítivosti. Klasická SuperLuminova je sice čerstvě po nasvícení mnohem jasnější, ale po chvíli její jas opadne, kdežto tritiové trubice svítí stále stejně.

Hodinky jsou částečně ocelové a částečně plastové s vyztužením odolnými skelnými vlákny. Tato kombinace jim propůjčuje značnou lehkost (jen 80 g), aniž by došlo ke ztrátě kvality materiálu či pevnosti – rozhodně byste od podobně robustních hodinek čekali větší zátěž na ruku. Vzdor své velikosti překvapivě dobře přilnou i na menší či hubenou ruku svého nositele.

Pokud se tedy poohlížíte po kvalitně vyvedených hodinkách za rozumnou cenu (+/- 9.000,- Kč), které jsou odolné, přitom lehké a hlavně všude čitelné,  Traser P6600 Sand je jasnou a rozumnou volbou. Ne každému sice sednou vzhledově, ale to u outdoorových hodinek, zaměřených více na praktičnost nežli na vzhled a styl, nebude zřejmě úplně nejdůležitějším parametrem. Někomu také nemusí úplně sedět jejich silikonový řemínek. PR

 

 

Vyhledávání