internetový armádní magazín

U.S. Navy objednalo deset ponorek Virginia Block.4

30.04.2014 10:55

Velení amerického námořnictva podepsalo dlouhodobou smlouvu se společností General Dynamics Electric Boat na dalších deset jaderných ponorek třídy Virginia v celkové ceně 17,645 miliard dolarů. Stavba těchto deseti ponorek patřících do tzv. Block.4 má být postupně zahájena v letech 2014 až 2018. 

Stavba prvního plavidla třídy Virginia Block.4  nesoucí označení SSN-792 bude zahájena již 1. května letošního roku. Poslední desáté plavidlo by americké námořnictvo mělo převzít v roce 2023.

Ponorky třídy Virginia jsou víceúčelová plavidla určená především k boji s ponorkami a loděmi protivníka a útokům proti významným pozemním cílům střelami s plochou dráhou letu Tomahawk. Mohou být však využity i k průzkumu pobřeží nebo zájmových oblastí oceánu, přepravě a podpoře speciálních bojových týmů nebo kladení min. V současné době má americké námořnictvo deset ponorek Virginia (čtyři Block.1, šest Block.2) a osm dalších plavidel (Block.3) se nachází v různých fázích rozestavěnosti. 

Ponorky třídy Virginia mají délku 114,2 m, šířku 10,4 m a výtlak při ponoření asi 7835 t. Oficiálně by měly disponovat maximální rychlostí pod hladinou 25 uzlů a schopností operačně působit v hloubkách do 240 m. Předpokládá se, že ve skutečnosti jsou tyto výkonové parametry o něco málo lepší. Posádku tvoří 134 osob. Ponorky jsou vybaveny čtyřmi torpédomety ráže 533 mm a dvanácti odpalovacími šachtami pro střely Tomahawk. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                               ponorka SSN 781 California třídy Virginia

                                                 (foto: U.S. Navy / W. Jamieson / PD)

 

 

Diskusní téma: U.S. Navy objednalo deset ponorek Virginia Block.4

Datum: 24.10.2014

Vložil: Arten

Titulek: Re:

to: ignac
Celkom určite nie je. Seawolf je rádovo inde, Virginia je v podstate jeho downgrade.
Posledné Ruské 971 sú porovnateľné, 945 v niektorých parametroch lepšie, uvidíme kam ich posunie plánovaná modernizácia, 885 sú určite lepšie.

to: David
Ruské Sierra (945) určite zvládnu viac, niektoré zdroje uvádzajú až 900-1000 m.

to: Sigma
to nie je také jednoduché. Ak totiž chceš zvýšiť rýchlosť 2x, musíš výkon pohonnej sústavy zvýšiť 8x. 50 uzlov pri Los Angeles je s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou hoax.

to: Militarybox
"absolutní maximum u Los Angeles je 750 m" ?? - tak to by ma zaujímal zdroj.

Datum: 27.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re:

Amber Books Ltd, 74-77 White Lion Street, London N1 9PF, United Kingdom -
"Submarine Warfare Today", Chris Bishop

Datum: 28.10.2014

Vložil: Arten

Titulek: Re: Re: Re:

Takú knihu som na nete nenašiel.
Ak myslíte Submarine Warfare Today, by Chris Chant, tak odporúčam citovať nejaké skutočne relevantné zdroje...

Datum: 28.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re: Re: Re:

To by jste musel být jiná a známá třída, a podat to rozhodně trochu jinak, abychom si nechali od Vás radit, které zdroje citovat a které ne. Tak to můžem brát jen jako jakýsi výkřik nějakého chytrolína v anonymní diskusi. Zdroje jsou zdroje, některé jsou lepší, některé horší, některé můžete uznávat více, některé méně - je to však pouze Váš problém.

Datum: 30.10.2014

Vložil: Arten

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:

Citujete neexistujúcu knihu. Autor tej ktorú pravdepodobne myslíte robí populárizačné knižky pre verejnosť od lietadiel WWII cez traktory po dnešné ponorky.
A vy napíšete "zdroje, některé jsou lepší, některé horší"? To fakt??

Človek nemusí byť "chytrolín v anonymní diskusi" by od média ako Militarybox očakával citácie serióznych ročeniek typu Janes a nie obrázkovej knižky pre mládež...

Datum: 30.10.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Rozhodně nemusíte mít strach o naši serióznost, používáme zdroje jako Navy International, Warship, Defence nebo Janes Defence Weekly. Nebráníme se však použití i dostupnějších zdrojů, tak jako v tomto případě (tento zdroj byl použit schválně). I autoři popularizačních knih totiž uváděné údaje někde vyčetli a ve většině případů si je nevycucali z prstu. Asi by nebylo čestné je špinit tvrzením, že jejich díla nemají žádnou hodnotu, protože uvádějí vesměs špatné údaje. Kniha "Ponorky současnosti - nejnebezpečnější podmořské zbraňové systémy světa" od Chrise Chanta, kterou máte pravděpodobně ve slovenské nebo české mutaci doma, a jejíž použití nám podsouváte a vyčítáte, nepatří mezi omalovánky a podle námi provedené namátkové kontroly, v ní uváněné parametry korespondují s údaji uváděnými i v jiných zdrojích. Ostatně, výše námi uváděné časopisy nebo např. publikace britského nakladatelství Salamander, parametr maximálního možného ponoření ponorky Los Angeles vůbec neuvádějí, nebo se nám ho nepodařilo vyčíst, a proto byl jako zajímavost využit údaj zdroje, který ho uvádí. Zdroj byl uveden a je již opravdu na každém čtenáři jestli tomuto údaji bude, či nebude věřit. Militarybox nevěří, že je tento údaj správný, a nikoho o jeho správnosti nepřevědčuje. Něco jiného by bylo, kdyby jsme ten údaj napsali přímo do článku a pod článek se podepsali - pak nás můžete kamenovat.
Např. Janes Defence Weekly velmi lpí na své pověsti a snaží se aby uváděné údaje byly pravdivé, ale žádnému zdroji nemůžete věřit úplně absolutně. Řada autorů, kteří články píší nebyla vojáky, technickými vývojovými pracovníky nebo jinými osobami přicházejícími do přímého styku s popisovanou technikou. Jimi prezentované údaje byly získány prostřednictvím jiných osob a mohou se od těch opravdových odlišovat. Neznáme nikoho kdo píše pro Janes, ale známe řadu českých a slovenských autorů publikujících v českých časopisech a vystupujících i v televizi, kteří jsou považováni a velké odborníky nebo dokonce modly, kterým se věří vše co vyplodí, ale pravda je taková, že jde v řadě případů o obyčejné smrtelníky s úrovní lépe informovaných fandů, kteří akorát umí své výplody dobře prodat. Jejich výplod je brán za bernou minci, materiál na který všichni odkazují. Stokrát opakovaná lež se pak stává pravdou. Věřte, ale s mírou !!!

Datum: 09.08.2014

Vložil: ignac

Titulek: ponorka

Myslim si že ponorka třídy virginia je nejlepší útočná ponorka světa.

Datum: 25.05.2014

Vložil: stará Blažková

Titulek: pro SIGMA

Jo, je to tak, na pavlači u nás se dozvíš spoustu věcí, asi jsi nás poslouchal, ty ........................ (část smazána redakcí pro přílišnou vulgárnost)

Datum: 30.04.2014

Vložil: Terminator

Titulek: SSN Virginia

Slušnej doutník, akorát mne překvapila ta hloubka 240m, není to málo ??

Datum: 30.04.2014

Vložil: David

Titulek: Re: SSN Virginia

Tak řekl bych, že to je standart, hloubka u moderních ponorek se pohybuje mezi 200-300 m (myslím běžné typy, nikoliv speciály). Ruské Sierra, které díky trupu z titanu jsou označovány za mimořádně odolné, mají hloubku ponoření tuším právě oněch 300 m

Vyhledávání