internetový armádní magazín

Ukrajina chce modernizovat tanky T-72

19.03.2015 14:50

Ukrajinská společnost Ukroboronprom oznámila, že je připravena zajistit modernizaci více než tří stovek v ukrajinských vojenských skladech uložených tanků typu T-72. Ukrajinská armáda má značné problémy se stavy tanků, jejich úrovní, technickým stavem a vycvičeností jejich osádek. Zařazení do výzbroje modernizovaných T-72 by mělo pomoci aspoň částečně tyto problémy vyřešit (nebo si také nadělat další).  

Ukrajinské tanky T-72 by měly být podle Ukroboronpromu modernizovány v souladu se standardy NATO. Pod touto větou se ukrývá záměr modernizace na úroveň polských tanků PT-91 Twardy, které jsou modernizačním dílem polské společnosti Zaklady Mechaniczne Bumar-Labedy SA. Polská strana údajně již odsouhlasila možnost, aby si ukrajinská armáda mohla tanky PT-91 Twardy v Polsku vyzkoušet. Militarybox, CC BY-SA

                                                   tank PT-91 Twardy polské armády

                                                           (foto: Raf24 / CC BY)

 

 

Diskusní téma: Ukrajina chce modernizovat tanky T-72

Datum: 21.03.2015

Vložil: ZP

Titulek: Tanky

Myslím si, že Ukrajina až tak modernizované tanky na úroveň PT-91 Twardy nepotřebuje. Jim by úplně pro uspokojení momentálních potřeb stačilo vybavit je modernějšími zaměřovači a systémy nočního vidění. Daleko důležitější je, aby tanky byly nasazovány s rozmyslem a jejich osádky byly vycvičené. Ukrajinský hurá systém je akorát cestou tanků na šrotiště a cestou lidí pod drn.

Datum: 20.03.2015

Vložil: Matěj

Titulek: škoda

Je mi záhadou kde je vezmou, protože podle NATO a našich médií Ukrajina tanky T-72 nedisponuje. :D

Datum: 20.03.2015

Vložil: Bors

Titulek: Re: Re: Re: škoda

Promiň, tak hluboce jsem to neřešil. Šlo o všeobecný postřeh v používání "výraziva" a dokladů - že někdo stále bude tvrdit, že Ukrajina žádné T-72 nemá a neměla, a samotní Ukrajinci nyní říkají, že jich mají 300 nebo i více. :-) Jinak samozřejmě velmi dobře vím, že T-72 starších verzí se liší od verzí v současné době používaných ruskou armádou. Rozdíly ve verzích lze pak rozebírat nad dokumentačními fotografiemi konkrétních zničených T-72 stojících na ukrajinských polích.

Datum: 20.03.2015

Vložil: Jirka

Titulek: Re: škoda

No spíše jste to špatně pochopil. Ukrajina nedisponovala tanky T-72 v činné službě.
Soustředili se na typ T-64 a dále ho rozvíjeli.
Ted musí bohužel už sahat i do zásob T-72,protože adekvátní technika jim už dochází.

Datum: 20.03.2015

Vložil: matej

Titulek: Re: Re: škoda

No já to vím, stejně jako to že ňekteré verze 72ky na Ukrajině jsou z Ruska. Ono obě strany co se týká propagandy si nemají co vyčítat.

Datum: 20.03.2015

Vložil: Jirka

Titulek: Re: Re: Re: škoda

Bohužel z propagandou to je. Jak píšete.Obě strany mají svou část viny.

Datum: 19.03.2015

Vložil: Alex

Titulek: Ubožáci

Ukrajinci jsou nyní ubožáci. Víc jak půl století učili půlku světa dělat tanky, v Charkově vymýšleli novinky a ukazovali trendy a nyní si nechají modernizovat T-72 od Poláků, největších "kvalitářů" Evropy. To zas bude nějaký "skvělý obchod", po jehož ukončení bude na Ukrajině o několik dolarových milionářů víc a polská nafoukanost a pocit nepostradatelnosti ještě o kousek větší.

Záznamy: 1 - 7 ze 7

Vyhledávání