internetový armádní magazín

Ukrajinská armáda nemá střelivo do ručních zbraní

28.08.2014 16:45

Ukrajinská armáda se při současných bojových operacích na východě Ukrajiny potýká s katastrofálním nedostatkem střeliva do ručních zbraní. Příčinou tohoto stavu je především fakt, že jediná muniční továrna na výrobu takového střeliva je na území kontrolovaném separatisty. Do nedávné doby byl tento problém obcházen velmi jednoduše a elegantně, a to nákupem střeliva v Rusku. Vše běželo celkem bez větších zádrhelů do chvíle, kdy Nejvyšší ukrajinská rada ve své "velkoduchosti" zakázala obchod s vojenským materiálem s Ruskem. Ukrajinské zásoby střeliva nyní začínají rychle "vysychat" a vojákům proto začínají být přidělovány i speciální druhy střeliva. Ukrajinské úřady ve snaze situaci nějak zvládnout začínají dokonce stahovat i loveckou munici z obchodů.

S určitou pomocí Ukrajincům přišli Poláci, kteří vrámci svých "humanitárních" zásilek, které jsou deklarovány jako potraviny, vykládají v Kyjevě ze svých transportních Herculesů plné palety "něčeho" (pravděpodobně masových konzerv), co má na svých obalech nápisy 7,62x39 mm.

Určité dodávky munice do ručních zbraní pro ukrajinskou armádu byly údajně zajištěny v Rumunsku, ale i v tomto případě se jedná o střelivo ráže 7,62 mm, přičemž největší nouze je o náboje ráže 5,45 mm. Militarybox, CC BY-NC-SA 

 

Vyhledávání