internetový armádní magazín

Ukrajinské embargo ovlivní výstavbu moderních ruských fregat

29.01.2015 09:40

Podle posledních zpráv, ukrajinské embargo na vývoz vojenské techniky do Ruska může vést k určitému malému zpoždění při výstavbě nových ruských fregat a zpomalit tak plánovanou celkovou modernizaci ruského námořnictva. Po nějakou dobu může také komplikovat servis plavidel. Nové ruské fregaty třídy Admirál Gorškov (Projekt 22350) jsou totiž podle plánu poháněny plynovými turbínami M90FR vyráběnými společností Zorja-Mašprojekt na Ukrajině.  

Rusko v současnosti velmi intenzivně pracuje na přípravě vlastních variant pohonů a zajištění servisu za pomoci domácí společnosti Saturn.

Ukrajinské embargo může ohrozit především termíny výstavby třetí a čtvrté lodi třídy Admirál Gorškov pojmenované Admirál Golovko a Admirál Isakov, které jsou rozpracované v Petrohradě v loděnici Severnaja Verf.

První plavidlo třídy, fregata Admirál Gorškov v současné době prochází testy a měla by být v letošním roce přijata do služby, druhé plavidlo - Admirál Kasatonov bylo spuštěno na vodu v prosinci loňského roku. Militarybox, CC BY-SA

                                                     fregata Admirál Gorškov

                                                       (foto: reflex yu / PD)

 

 

Diskusní téma: Ukrajinské embargo ovlivní výstavbu moderních ruských fregat

Datum: 07.02.2015

Vložil: Racek

Titulek: No, nejvíc poškodili Ukrajinci sami sebe

jakož i v jiných případech. Dodávky rusku byly skoro jediný jejich strojírenský vývoz.
I když jinak ovšem postupovat nemohou. Nemají to lehké. Holt věřit slibům jakékoliv velmoci se nevyplácí. Fakt jim nezávidím.

Datum: 29.01.2015

Vložil: David

Titulek: Ruské fregaty

Jen podotýkám, že ze stejných důvodů se komplikuje i akvizice fregat 1135.6, které VMF také objednalo a navíc uvažovalo o rozšíření objednávky. Je otázkou, zda se Rusům podaří najít řešení dostatečně rychle - vzhledem k potřebě nahradit již zastaralé fregaty 1135

Datum: 29.01.2015

Vložil: Pepa

Titulek: Re: Ruské fregaty

Problém s ukrajinskýma turbínama trošku podcenili. Asi si nemysleli, že se situace na Ukrajině vyvine až tak špatně, a tak rychle. Vzniklý problém však urychlí jejich vlastní vývoj. Asi to bude případ, kdy určité zlo prospěje něčemu dobrému.

Datum: 29.01.2015

Vložil: Wladimir

Titulek: Re: Re: Ruské fregaty

samozrejme...ak vyvinu vlastne a zacnu ich vyrabat bude tolen pozitivum pre RF v ich sebestacnosti.... a pre UA to bude mat horsie nasledky, lebo nebudu mat ani kam vyvazat a mozu pozatvarat ich zbrojarske podniky

Vyhledávání