internetový armádní magazín

Ukrajinský bojový modul Sarmat

18.06.2014 10:50

Ukrajinská obchodní společnost Ukroboronprom předvedla na mezinárodní zbrojní výstavě Eurosatory 2014 nový bojový modul Sarmat. Modul, který je dílem firmy GKKB Luč je určen k montáži na různá bojová vozidla, říční čluny a menší námořní plavidla. Jeho celková hmotnost se zbraněmi je jen 420 kg. Modul umožňuje instalovaným zbraním celokruhový odměr a náměr v rozsahu od -10o do +45o. Sestava zbraní modulu je tvořena americkým kulometem M2 HB ráže 12,7 mm dodávaným společností Manroy Engineering a čtyřmi protitankovými laserem naváděnými řízenými střelami RC-3 s dosahem 2500 m a bojovou hlavicí o hmotnosti 3,7 kg. Čtveřice střel RC-3 však může být v případě potřeby nahrazena dvojicí mohutnějších střel RC-2C s dosahem až 5000 m a bojovou hlavicí o hmotnosti 6,7 kg.

 

Zbraňový modul Sarmat je vybaven televizní kamerou a laserovým naváděcím systémem řízených střel ukrajinské provenience a špičkovou termovizní kamerou SLX-Hawk od společnost Selex ES. Modul může být ovládán i dálkově pomocí přenosného zařízení s dosahem kolem 50 m.

Na Eurosatory 2014 byl ukrajinský modul Sarmat prezentován na kolovém obrněném transportéru Varan 6x6 kanadské firmy Streit Group, která má však sídlo ve Spojených arabských emirátech. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Ukrajinský bojový modul Sarmat

Datum: 19.06.2014

Vložil: David

Titulek: Ukrajina

Ano, takovéhle věci ukazují, že Ukrajinci jsou přijít se zajímavým řešením. Ale jejich projekty často jsou kvůli nedostatku financí nerealizovány. A současná situace to zřejmě ještě dál zhorší

Datum: 18.06.2014

Vložil: Jirka4form

Titulek: Sarmat

Nevypadá to zle. Na světě asi není mnoho podobných, tak lehkých zbraňových stanic, které by byly vybaveny čtyřmi PTŘS. Stejně si však myslím, že to do světa žádnou velkou díru neudělá. U ukrajinských výrobků jsem prostě "skeptikus".

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz