internetový armádní magazín

V-22 Osprey ve verzi palebné podpory

14.02.2014 09:55

Velení pro speciální operace amerického letectva AFSOC (U.S. Air Force Special Operations Command) a velení americké námořní pěchoty (U.S. Marines Corps) budou požadovat vývoj konvertoplánu V-22 Osprey ve verzích vzdušné palebné podpory odvozených od jmenovanými složkami používaných strojů CV-22B a MV-22B. Nové verze by měly být schopny používat vpřed odpalované neřízené i řízené protizemní rakety, ale zůstává určitou otázkou kde a jak budou umístěna jejich odpalovací zařízení. Je málo pravděpodobné, že se budou nacházet na pylonech na křídlech, protože pro velký průměr rotorů (12 m) by byla možná raketová střelba pouze v režimu letu "vrtulník", kdy rotory směřují vzhůru. Je tak možné, že odpalovací zařízení raket si najdou svá místa na pomocných křídlech umístěných v přední části stroje, nebo že určitá část zbraní bude umístěna na spodní části trupu.

Stroje by měly dostat i boční kulometná střeliště, to však bude vyžadovat výraznější úpravy trupu a jiné rozmístění dveří. Militarybox, CC BY-NC-SA  

                                                                   CV-22 Osprey

                                                                (foto: USAF / PD)

 

 

Diskusní téma: V-22 Osprey ve verzi palebné podpory

Datum: 14.02.2014

Vložil: Pepa

Titulek: Osprey

Myslím si, že požadavek na vznik takové verze pro "speciály" je oprávněný. Nikdy není úplně na škodu schopnost stroje přepravující výsadek poskytnout výsadku v případě potřeby palebnou podporu.

Vyhledávání