internetový armádní magazín

V Rusku byl zahájen vývoj elektromagnetického katapultu

22.04.2014 11:20

V Rusku byl zahájen vývoj elektromagnetického katapultu pro budoucí námořní letadlové nosiče. Vzorek hotového zařízení bude k testování instalován na některé letecké základně určené k výcviku palubních pilotů.

Jak bude celý vývoj nového zařízení dlouhý si ruské zdroje zatím netroufají odhadnout. Američané na vývoji elektromagnetického katapultu pracovali více než deset let a již dříve v tomto směru prováděli různé pokusy a měření. V Rusku, ani dříve v Sovětském svazu se pracemi na elektromagnetickém katapultu nebo podobném zařízení nikdo nikdy nezabýval a nebylo by tedy žádným překvapením, kdyby vývoj narazil na nějaké problémy. Elektromagnetický katapult je ve své podstatě lineární indukční motor, který pomocí speciálního vozíku umožňuje roztažení letounu do rychlosti potřebné pro jeho bezpečný start. Oproti parnímu katapultu má jeho elektromagnetický ekvivalent řadu výhod, počínaje celkově menšími rozměry a konče preciznější regulací. Militarybox, CC BY-NC-SA

             Jediný současný ruský letadlový nosič - Admirál Kuzněcov. Loď není vybavena katapulty.

                                                           (foto: US DoD / PD)

 

Diskusní téma: V Rusku byl zahájen vývoj elektromagnetického katapultu

Datum: 23.04.2014

Vložil: kuba

Titulek: nejlepší na světě

jen v článku chybí zmínka o tom že je zajisté podstatně lepší než americký :-D

Datum: 23.04.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: nejlepší na světě

Napište administrátorovi, třeba tuto "důležitou věc" do článku doplní, :-)
.... a nebo váš pošle do p..... :-)

Datum: 22.04.2014

Vložil: nesher

Titulek: těžko

Vzhledem k tomu, že nedokáziloi dotáhnout vývoj ani parního katapultu (což byla už tehdy pěkně stará technologie) opravdu pochybuji, že by zvládli elektromagnetický katapult.

Datum: 22.04.2014

Vložil: JVC

Titulek: Re: těžko

Ale běžte. Dnes je jiný svět, jiné okolnosti, jiné podmínky. To, že nedotáhli vývoj parního katapultu ještě neznamená, že to samé musí platit i pro ten elektromagnetický. Vždyť je to úplně jiná technologie. Nejsem žádný "Rusomilec", ale myslím si, že není důvod je nějak podceňovat. Již v dobách SSSR často ukázali, že umí řadu problémů vyřešit, a to mnohdy originálním způsobem. Tehdy jejich součástková základna stála za starou bačkoru a dnes mají přístup k takovým dílům jaké používají i Američani.

Datum: 22.04.2014

Vložil: nesher

Titulek: Re: Re: těžko

Spíš měli přístup, myslím, že po tom co předvádějí, se jim přístup k moderním technologiím pořádně zkomplikuje.
Navíc ruská technologická excelence byl vždy spíš jen mýtus, sami v 90. letech přiznali, že většina z toho co dokázali vyrábět měla (legáně či ne) původ na západě. A i tak měli vždy problémy s kvalitou a inovacemi.

Datum: 22.04.2014

Vložil: JVC

Titulek: Re: Re: Re: těžko

Potíte zhovadilosti. Takové jejich přiznání jsem nikde nezaznamenal. Určitě vyráběli některé věci díky kopírovacím aktivitám nebo poskytnutým licencím, ale není to možno globalizovat tak, jak se to tady snažíte někomu namluvit.

Datum: 22.04.2014

Vložil: nesher

Titulek: Re: Re: Re: Re: těžko

Aha, vzhledem k tomu, že jste to nikdy neslyšel, tak se to nestalo?
Ostatně sám velký-malý vůdce Putin se nechal slyšet, že byl velmi frustrovaný z toho, že SSSR nedokázal využít technologie, které on a jeho kolegové ukradli na Západě.
Např. zde - http://zpravy.idnes.cz/sssr-nevyuzil-tajemstvi-zapadu-ktera-jsem-jako-agent-ziskal-stezuje-si-putin-1xt-/zahranicni.aspx?c=A100520_165615_zahranicni_aha
Pokud umíte anglicky, tak si to hoďte do googlu.

Datum: 22.04.2014

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: těžko

No a to dokazuje co?:-D Američané kopírovali a kopírují Rusy stejně, jako je tomu naopak... Pokud si myslíš, že ne, tak jsi hodně naivní:)

Vyhledávání

Array