internetový armádní magazín

Vietnam koupí další ruské zbraně

11.07.2014 14:50

Vietnam plánuje další větší nákupy vojenské techniky v Rusku. Je velmi pravděpodobné, že do Vietnamu zamíří další raketové systémy pobřežní obrany K-300P Bastion-P využívající protilodní řízené střely Jachont, další víceúčelové bojové letouny Su-30MK2V a též hybridní protiletadlové systémy Pancir-S1. Další dodávky ruských zbraní  do Vietnamu byly projednány na zasedání společné rusko-vietnamské mezivládní komise pro vojensko-technickou spolupráci.

 

Vietnam podepsal první smlouvu na pobřežní raketové systémy Bastion v roce 2006. Stal se vůbec prvním zahraničním zákazníkem těchto velmi výkonných systémů, které mu mají pomoci v eliminací čínské námořní převahy v přilehlých vodách. Systémy byly do Vietnamu dodány v letech 2010 až 2011. V roce 2011 byla také zahájena jednání o dodání další série těchto systémů, které by měly být pořízeny za Ruskem poskytnutou půjčku.

Od roku 2003 do současné doby Vietnam již obdžel, nebo si objednal celkem 36 víceúčelových bojových letounů Su-30MK2V. Poslední várka dvanácti letadel by mu měla být předána v průběhu letošního a příštího roku.

Vysoce mobilní protiletadlové systémy Pancir-S1 jsou ve Vietnamu intenzivně zkoušeny od počátku roku 2014. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Vietnam koupí další ruské zbraně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array

 

 

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz