internetový armádní magazín

Vozidlo RChM-6 - obměna parku ruských VDV pokračuje

06.11.2014 14:35

Podle zpráv ruského ministerstva obrany pokračuje obměna vozového parku jednotek VDV. Kromě jiných jsou nyní k jednotkám dodávány i vozidla radiačního, chemického a biologického průzkumu nové generace s označením RChM-6.

Jako první nová průzkumná vozidla dostávají jednotky samostatného pluku zvláštního určení a jednotky samostatného výsadkového pluku umístěného v Moskevské oblasti.

                                                                     RChM-6

                                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Speciální vozidlo chemického, radiačního a biologického průzkumu RChM-6 je postaveno na bázi osmikolového obrněného transportéru BTR-80. Je vybaveno kompletem speciálních zařízení, které umožňují automatické měření parametrů okolního ovzduší i půdy, zjišťovat směr a rychlost větru, teplotu, vhkost a tlak vzduchu. Zařízení jsou např. schopna zjištit a vyhodnotit přítomnost toxických látek a jejich koncetraci ve vzduchu až do vzdálenosti 6 km od vozidla.
Všechna chemická, radiační a biologická zjištění jsou automaticky zaznamenávána do elektronické mapy a přenášena v téměř reálném čase do systémů velení a řízení odkud mohou být dále distribuována.
Vozidlo RChM-6 si zachovalo schopnost vedení bojové činnosti jakou má běžný obrněný transportér řady BTR-80. Vozidlo je tedy vyzbrojeno velkorážným kulometem KPVT kalibru 14,5 mm a spřaženým kulometem PKTM ráže 7,62 mm.
Jednotky VDV mají v současnosti ve výzbroji i moderní vozidla radiačního, chemického a biologického průzkumu RChM-5 postavená na bázi pásových vozidel BMD-3. Militarybox, CC BY-SA

                                                                      RChM-6
                                                      (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 
 

Diskusní téma: Vozidlo RChM-6 - obměna parku ruských VDV pokračuje

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PODPOŘTE MILITARYBOX