internetový armádní magazín

Výroba podvodních pušek ADS

16.11.2014 17:30

Ruská zbrojovka KBP Tula zahájí v příštím roce plnou sériovou výrobu speciálních duálních útočných pušek ADS (Avtomat Dvuchsrednyj Specialnyj) určených pro jednotky námořních Specnaz. Tyto zbraně schopné vysoce účinné střelby na vzduchu i pod vodní hladinou budou nahrazovat zavedené podvodní automaty APS ráže 5,66, které trpí při použití na vzduchu velmi nízkou životností hlavně (do 200 výstřelů).

Duální puška ADS využívá koncepce bull-pup a konstrukčně navazuje na útočnou pušku A-91M. Má ráži 5,45 mm a ke střelbě může používat buď speciální podvodní střelivo PSP-UD, nebo klasické střelivo 5,45x39 (7N6, 7N6M, 7N10, 7N22). Speciální podvodní střelivo se zcela v nábojnici zasunutou dlouhou superkavitační střelou má velmi podobné vnější rozměry jako střelivo klasické, takže k zásobování zbraně municí obou druhů se používá stejných zásobníků AK s kapacitou 30 nábojů. Puška je pro použití pod hladinou nebo ve vzduchu vybavena zvláštním přepínačem (vzduch-voda), který optimalizuje funkci zbraně. Zbraň může střílet jednotlivě nebo dávkami a její dostřel v pětimetrové hloubce bezpečně přesahuje hodnotu 25 m. Na vzduchu jsou parametry podobné jako u útočných pušek řady AK-74.

Puška ADS je běžně vybavena odnímatelným podvěsným granátometem GP-25 ráže 40 mm. Jako klasické moderní útočné pušky může být i ADS doplněna různými typy zaměřovačů nebo tlumičem. Militarybox, CC BY-SA

                                                                       ADS

                                                    (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

Dřívější zpráva 24.10.2013 : Nové pušky pro ruské námořní Specnaz

 

 

Diskusní téma: Výroba podvodních pušek ADS

Datum: 17.11.2014

Vložil: Terminator

Titulek: ADS

Puška vypadá dost povedeně, myslím, že v ATM psali, že ve světě tato zbraň nemá konkurenci

Datum: 17.11.2014

Vložil: Pavel V.

Titulek: ADS

Určitě velmi zajímavá zbraň a člověk si o něčem takovém rád přečte :-) Rusové jsou prostě mistři na specialitky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

 

Prozdravi.cz