internetový armádní magazín

Výsadková loď Vladivostok zahájila tovární zkoušky na moři

10.03.2014 09:55

Jak je poměrně dobře známo, francouzská loděnice STX France v Saint-Nazaire, která patří společnosti DCNS staví pro ruské vojenské námořnictvo (VMF) dvě vrtulníková výsadková plavidla třídy Mistral. První, částečně dohotovené plavidlo, které bylo spuštěno na vodu v říjnu 2013 a nese jmého Vladivostok, vyplulo dne 5. března na svou první testovací plavbu. Tímto aktem byly zahájeny tovární zkoušky, které budou probíhat několik následujících měsíců. Loď má být předána zástupcům ruského námořnictva na podzim letošního roku a Rusové počítají s jejím zařazením k pacifické flotile.

Vrtulníková výsadková loď Vladivostok bude schopna přepravovat až 16 vrtulníků (8 námořních bitevních Ka-52K a 8 víceúčelových Ka-29), kolem padesáti obrněných transportérů a až 450 vojáků, příslušníků výsadku. Samotná posádka plavidla bude čítat dalších cca 160 osob.

Loď Vladivostok bude podle smlouvy Rusům předána neozbrojená. Ruské zbraňové systémy získá až po předání v ruských loděnicích.

Výzbroj plavidla by měla být tvořena protiletadlovými raketovými systémy Gibka se střelami Igla-S, kanónovými systémy CIWS typu AK630M, několika kulomety KPVT ráže 14,5 mm a vrhači náloží DP-65. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

 

Dřívější zpráva: Ve Francii byla spuštěna na vodu loď Vladivostok třídy Mistral

 

Vyhledávání