internetový armádní magazín

Výsadkové čluny pro ruské Mistraly

06.06.2014 20:10

Ve Francii jsou stavěny pro ruské námořnictvo dvě výsadkové lodě třídy Mistral, to je všeobecně velmi známá a v posledních měsících také velmi diskutovaná věc v návaznosti na napětí mezi "západem" a Ruskem kvůli Krymu a situaci na Ukrajině. Ve stínu Mistralů však zůstává stavba výsadkových člunů pro tyto velké lodě, která taktéž probíhá ve Francii.

S každou lodí třídy Mistral (Vladivostok a Sevastopol) mají být do Ruska dodány čtyři výsadkové čluny, které budou umístěny v dokovacích komorách těchto lodí. Jedná se o nový typ člunů vyvinutých společností DCNS speciálně určených pro ruské námořnictvo nesoucí označení CTM NG (Сhaland de Тransport Мateriel de Nouvelle Generation), vývojově navazující na starší CTM užívané francouzským námořnictvem. První člun nového typu se nachází v loděnici společnosti STX France Lorient těsně před dokončením a další tři musí být dokončeny do konce října letošního roku, kdy bude předáván první Mistral. 

CTM NG je člun typu ro-ro (roll-on roll-off), což znamená, že je vybaven rampami na přídi (sklopná) i na zádi (rozkládací). To umožňuje provádět nakládací a vykládací operace v obou směrech. Tato konfigurace si vynucuje umístění kabiny (kormidelny) na jednu stranu člunu (v případě CTM NG vpravo). CTM NG má délku 27 m a šířku 7 m (oproti původnímu typu CTM je o 3,2 m delší a o 0,7 m širší). Maximální rychlost člunu by se měla pohybovat kolem 20 uzlů a člun by měl být schopen současně přepravovat dva tanky typu T-90. Militarybox, CC BY-NC-SA

 

Diskusní téma: Výsadkové čluny pro ruské Mistraly

Datum: 08.06.2014

Vložil: juro78

Titulek: mistral

takze sa predsa dodaju mistrali aj ostatok

Datum: 09.06.2014

Vložil: David

Titulek: Re: mistral

To se dalo čekat. Spousta slov, několik patetických proslovů - ale nakonec je Rusko i nadále vítaným zákazníkem

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Modnidoplnky.cz