internetový armádní magazín

Vývoj nového ruského komplexu REB na letounu Tu-214

04.02.2015 06:55

Ruská konstrukční kancelář Tupolev a ruská společnost KRET (Koncern Radioelekronnye technologii) zahájily společně vývoj nového leteckého komplexu radioelektronického boje, který bude umístěn na letounu typu Tupolev Tu-214. V současné době je již na základě podrobného zadání hotov předběžný návrh komplexu, a v letošním roce budou zahájeny konkrétní konstrukční práce, které by vzhledem k celkové připravenosti společnosti KRET měly probíhat v relativně rychlém tempu.
Nový komplex radioelektronického boje na Tu-214 bude zajišťovat individuální i skupinovou ochranu letecké techniky při akcích, i ochranu celých zón její dislokace.

Přesné označení nového letounu REB zatím není známo. Na základě Tu-214 však již vznikly speciální stroje sloužící jako: - retranslační stanice (Tu-214SR), letouny radiolokačního, radiotechnického a optického průzkumu (Tu-214R), létající velitelská stanoviště (Tu-214PU, Tu-214SUS a Tu-214VPU),  nebo inspekční-pozorovací stroje (Tu-214ON). Militarybox, CC BY-SA

    průzkumný Tupolev Tu-214R - se svými různými výstupky a anténami asi nejpodobnější letoun

                                                  budoucímu novému stroji REB

                                            (foto: Rimma Sadykova / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Vývoj nového ruského komplexu REB na letounu Tu-214

Datum: 04.02.2015

Vložil: su

Titulek: možnosti

Co to umí.

Datum: 04.02.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: možnosti

Co to umí? To nedokáže nikdo přesněji odpovědět. V současné době veškeré dostupné informace se dají vtěstnat do dvou, možná tří vět, a z toho jedna je již napsaná v článku.

Vyhledávání