internetový armádní magazín

Vývoj nových vozidel na platformě Kurganěc-25

07.06.2015 16:50

Podle představitelů výrobce nových ruských vozidel na střední pásové platformě Kurganěc-25 (koncern Traktornyje zavody), bude sériová výroba již předvedených bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů zahájena v roce 2017. Na stejné vozidlové pásové platformě je v současnosti údajně prováděn vývoj nového mobilního velitelského stanoviště, bojového průzkumného vozidla, vozidla chemického a radiačního průzkumu a nosiče univerzální 120mm dělostřelecké zbraně patřící do rodiny Nona / Věna / Chosta, která je schopna střílet minometnými i dělostřeleckými granáty, včetně těch s precizním koncovým navedením. Militarybox, CC BY-SA

                                  nový ruský obrněný transportér na platformě Kurganěc-25

                                                       (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Vývoj nových vozidel na platformě Kurganěc-25

Datum: 11.06.2015

Vložil: flanker.27

Titulek: Kurganěc vs. T-15

Jen si říkám, jestli si tyto dvě vozidla nepolezou do zelí.

Datum: 11.06.2015

Vložil: Pepa

Titulek: Re: Kurganěc vs. T-15

Nemyslím si. Bude mezi nima mnohatunový rozdíl, jedno je silněji chráněno a je neplovoucí, druhé je slaběji chráněno a je plovoucí.

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: ADS pro VDV

Air defence system pro VDV, neví někdo něco .

Datum: 08.06.2015

Vložil: David

Titulek: Kurganec

Mne osobně trochu zaráží vývoj samohybného 120 mm minometu na bázi Kurganec-25. Vycházím z toho, že ruská armáda přeci jen již má určitý počet samohybných minometů Věna. Ruská armáda má také celou řadu samohybných děl Gvozdika, jejichž podvozky se dají přestavět na samohybné minomety 2S34 Hosta. A když uvážím, že vzhledem k celkovým početním stavům ruské armády, důrazu na kvalitu a nikoliv kvantitu, pak mi vývoj samohybného minometu na bázi Kurganec-25 připadá jako poněkud nadbytečný

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Kurganec

Jak to, Chosta je starý komplet a méně výkonný než Věna, je moc drahá a také zastaralá. Pokud se rozvine platforma Kurganěc-25 není problém a příliš nákladné implementovat minomet. Správný krok.

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: Kurganec

Málo kdo, chce minometný systém drahý jak BVP ne-li dražší a natolik specializovaný, že není konkurence schopný. Ani Chosta nemá šanci na trhu. I když Věna má působivé výkony, cennou a použitím se nevyplatí. Nona pouze jako zbraň je možné implementovat do vozidel jako VPK -Vlk i jiných- v tomto případě je možné počítat s nějakým úspěchem.

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: Re: Kurganec

Všechny staré systémy se zakonzervují,prodají,sešrotují. Gvozdiska,Vena,Chosta,Akacia,MT-LB nepatří na moderní bitevní pole.

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: Re: Kurganec

Leda ve třetích zemích.

Datum: 09.06.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Re: Re: Kurganec

Tak pokud vím, Chosta je de facto nový systém, byť využívá starší podvozek. Nejsem si vědom, že by byla drahá, když důvodem pro její vývoj byla vysoká cena Věny, oproti které má být výrazně levnější. Rozhodně také bude mnohem levnější než samohybný minomet na bázi Kurganec. A tak si myslím, že jak Chosta, tak i Věna budou sloužit v ruské armádě poměrně dlouho. Je to prostě mnohem ekonomičtější - a poslední roky ukázaly, že Rusové umějí hospodařit, resp. využívat ekonomicky výhodná řešení

Datum: 08.06.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Protiletadlový systém

Podle dalších zpráv se na podvozku Kurganěc-25 připravuje i protiletadlový kanónový systém s kanónem (nebo s více kanóny ???) kalibru 57 mm. Má jít o náhradu systémů Šilka a Tunguska.

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Protiletadlový systém

Dobře. Asi není nákres k dispozici, že?

Datum: 08.06.2015

Vložil: sd

Titulek: další modifikace

Zajímají mě jiné verze,stíhač tanků,vozidlo palebné podpory,protiletalová verze Sosna.
Všechny informace sem....

Datum: 08.06.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: další modifikace

Pokud je nám známo, tak raketový stíhač tanků má být postaven na těžké platformě Armata. Podobně se teoreticky hovořilo i o vozidle palebné podpory tanků. Jedině Sosna, která je v současnosti na MTLB by mohla být postavena na podvozku Kurganěc-25 (čistá spekulace).

Datum: 09.06.2015

Vložil: sd

Titulek: Re: Re: další modifikace

Nebo Bumerang. Také jsem slyšel, že lehký stíhač tanků má být umístěn také na Bomerangu.

Záznamy: 1 - 14 ze 14

Vyhledávání