internetový armádní magazín

Vývoj raketonosné ponorky v KLDR

16.09.2014 19:05

Podle vojenských zpravodajských služeb Spojených států a Jižní Koreje zahájila Korejská lidově demokratická republika vývoj diesel-elektrické ponorky schopné nést balistické rakety středního doletu. Zjištěné informace naznačují, že se v KLDR již pracuje na vertikálním vypouštěcím zařízení raket, které by mohlo být umístěno na patřičně upravené modernizované útočné ponorce sovětského Projektu 629 (v kódu NATO - Golf). Deset takových ponorek údajně koupila KLDR v Rusku v roce 1994 po jejich definitivním vyřazení od ruského námořnictva. Tyto ponorky byly ve své původní podobě vybaveny trojicí odpalovacích šachet umístěných ve velitelské věži. Šachty sloužily k odpalování balistických raket typu R-13 s dosahem kolem 600 km, přičemž tento proces mohl proběhnout pouze u vynořené ponorky. Ponorky Projektu 629 disponovaly výtlakem pod hladinou 3553 tun, jejich délka byla 98,9 m a šířla 8,2 m. Militarybox, CC BY-NC-SA 

                                                     sovětská ponorka Projekt 629

                                                           (foto: U.S. Gov. / PD)

                                               

Diskusní téma: Vývoj raketonosné ponorky v KLDR

Datum: 20.09.2014

Vložil: Mike

Titulek: Strach

Jizni Korea by utrpela velky materialni skody, protoze ze severu je to co by kamenem dohodil, do Soulu taky, takze na to Severni Korejci spolehaj. Vyhrat valku nemuzou ale ponicili jim tezce prumysl. Taky proto nema Jizni Korea zajem o spojeni, sever je 60 let za nima a to by je ekonomicky vycerpalo mnohem vic nez Nemecko pri sjednoceni a taky krvaci dodnes, viz odliv mladych do zapadni casti nemecka atd.

Datum: 17.09.2014

Vložil: Mike

Titulek: Srot

Tyhle ponorky uz podle me maj cenu maximalne srotu.
I kdyby to vylepsili sebevic, porad to bude pul stoleti stara vec, mozna i vic. Osobne si myslim , ze by o ni vedeli na druhy strane od doby vypluti z kotviste.

Datum: 17.09.2014

Vložil: JVC

Titulek: Re: Srot

Oni Severokorejci asi vyšlou všechny svoje ponorky naráz a udělají v Pacifiku takový randál, že to zahluší všechny americké senzory. :-) :-) :-)

Datum: 18.09.2014

Vložil: David

Titulek: Re: Srot

Tak pořád to je ale výkonnější než zbytek severokorejské ponorkové flotily, ve které stále slouží i archaický typ Whisky - a nejnovější jsou čínské Ming, odvozené od starého ruského typu Romeo. Jsou to sice staré ponorky, ale pokud budou vybaveny balistickými raketami, určité nebezpečí představovat budou

Datum: 19.09.2014

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Srot

Bylo by opravdu zajímavé znát přesné technické a technologické možnosti Severokorejců, nepokroucené propagandou na jedné i druhé straně. Co asi opravdu dokážou, a jak asi taková přepracovaná ponorka může vypadat. Jsou na tom opravdu tak špatně, že si zaslouží jen posměch většiny světa, nebo by se našlo něco, co by si zasloužilo pozornost?

Vyhledávání