internetový armádní magazín

Zahájen vývoj protitankového komplexu na platformě Armata

24.04.2014 12:35

Saratovský montážní závod podle slov jeho generálního ředitele Igora Ivanova zahájil vývoj nového protitankového raketového komplexu založeného na těžké pásové platformě Armata. Nový protitankový raketový komplex by měl v budoucnosti u ruských jednotek nahradit ne příliš rozšířený, ale velmi výkonný komplex Chrizantema-S (9K123) postavený na platformě vozidla BMP-3.

Souběžně s vývojem těžkého protitankového raketového komplexu na těžké pásové platformě Armata bude probíhat (nebo již probíhá) i vývoj příbuzného lehkého protitankového raketového komplexu na kolové platformě.

Podrobnosti o vyvíjených systémech zatím nejsou známé. Militarybox, CC BY-NC-SA

    Komplex 9K123 Chrizantema-S. Vlevo střelecké vozidlo 9P157-2, vpravo velitelské vozidlo 9P157-4.

                                                         (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Zahájen vývoj protitankového komplexu na platformě Armata

Datum: 24.04.2014

Vložil: David

Titulek: Armata?

Nemohu si pomoci, ale pro nesení protitankového systému mi Armata připadá jako až příliš zbytečně těžká. Podvozek BVP -ať už pásového či kolového - by podle mne byl vhodnější

Datum: 26.04.2014

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Armata?

Taky se nám to moc nezdá. Koncept systému na BMP-3 nebo na budoucím BMP Kurganec považujem za dobrý. Otázkou je, jestli Rusové nechystají nějaké překvapení a v případě Armaty nepůjde spíše o nějaký multifunkční systém, který mimo jiné bude disponovat schopností odpalovat těžké protitankové řízené střely. Necháme se překvapit.

Vyhledávání