internetový armádní magazín

Zahájena stavba sedmé fregaty FREMM pro Itálii

10.06.2014 06:30

Italská společnost Fincantieri zahájila v loděnici Riva Trigoso v Janově stavbu sedmé fregaty třídy FREMM pro italské námořnictvo.

Stavba fregat FREMM je největším evropským stavebním programem víceúčelových fregat. Probíhá ve spolupráci Itálie a Francie a pod záštitou evropského institutu pro spolupráci ve vyzbrojování OCCAR (Organisme conjoint de coopération d'armement). V rámci tohoto programu italské námořnictvo závazně objednalo u společnosti Orizzonte Sistemi Navali (což je společný podnik firem Fincantieri a Selex ES) celkem 8 lodí dvou verzí (víceúčelové a protiponorkové), přičemž o další 2 plavidla může být program rozšířen.

Sedmá fregata třídy FREMM by měla být italskému námořnictvu dodána na jaře roku 2018. Její délka bude 144 m, šířka 19,7 m a výtlak asi 6700 tun. Pohonný systém typu CODLAG (Combined diesel-electric and gas) kombinující plynové turbíny a elektromotory s díeselovými generátory má plavidlu umožnit dosáhnout maximální rychlost 27,5 uzlu a dosah asi 6 tisíc námořních mil při ustálené rychlosti 15 uzlů. Posádku plavidla by mělo tvořit 145 osob.

Fregaty třídy FREMM si kromě Itálie a Francie objednalo i Maroko. Militarybox, CC BY-NC-SA

                 Carlo Bergamini - první italská fregata FREMM - zařazená do služby v květnu 2013

                                                          (foto: Fabius1975 / PD)
 

 

Diskusní téma: Zahájena stavba sedmé fregaty FREMM pro Itálii

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

Prozdravi.cz