internetový armádní magazín

Zúčastní se čeští tankisté tankového biatlonu v Rusku ???

24.01.2014 19:30

Podle zpráv z ruských internetových zdrojů české ministerstvo obrany obdrželo od ruského ministra obrany oficiální pozvání k účasti českých tanků a tankových osádek na mistrovství světa v tankovém biatlonu. Pozvání bylo údajně českou stranou přijato s nadšením a velení 73. tankového praporu AČR již dostalo pokyny k přípravě na účast na této akci.

Tankový biatlon by mohl být pro české tanky a tankové osádky, které mají poměrně málo příležitostí úkázat své kvality dobrou prezentací a zkušeností.

Jak je známo, jediný český tankový prapor je vyzbrojený tanky typu T-72M4CZ, které jsou hlubokou modernizací původních T-72M vyrobených v Československu na základě sovětské licence. Tyto tanky byly modernizovány instalací britské pohonné jednotky Perkins CV-12-1000 TCA Condor o maximálním výkonu 746 kW, americké automatické převodovky Allison XTG 411-6-N, italského systému řízení palby Officine Galileo TURMS-T, nových pozorovacích a zaměřovacích přístrojů s termovizními kamerami a řady dalších zahraničních i domácích prvků. Bojová hmotnost českého T-72M4CZ je asi 48 tun, jeho maximální udávaná rychlost je 61 km/h a ekonomický dojezd na silnici 700 km.

Přímé porovnání českých T-72M4CZ s ruskými T-72B3 v soutěži by mohlo být rozhodně zajímavé. Oficiální stránky MO ČR se však o nějakém ruském pozvání a rozhodnutí o účasti nezmiňují a podobná zpráva se k nám nedostala ani prostřednictvím našich bývalých armádních kolegů. Militarybox, CC BY-NC-SA

                                                             český tank T-72M4CZ

                                               (foto: Slezské zemské muzeum / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Zúčastní se čeští tankisté tankového biatlonu v Rusku ???

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

Array