internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nové hypotetické BVP

Datum: 08.06.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: super článok

O projektu německé společnosti Industriewerke Saar GmbH patřící do skupiny Diehl je toho známo velmi málo. Veškeré informace je možno vtěstnat do několika málo vět.
Společnost Industriewerke Saar byla oslovena armádou SAE, aby vypracovala alternativní radikální až ambiciózní variantu modernizace vozidla BMP-3 s instalací motoru v přední části. Firma na tento podnět a určitě za ne zrovna malý peníz postavila prototyp vybavený německým motorem MTU-V6 a automatickou převodovkou Renk. Aby bylo zachováno dobré vyvážení vozidla, byl motor umístěn vpředu téměř v podélné ose a bojová věž se radikálně posunula vzad. Řidič měl své místo na levé straně vozidla až za prostorem motoru a převodovky. V zadní části vozidla zbylo místo pro výsadek o velikosti šesti osob. Výsadek měl vozidlo opouštět sklopnou rampou v zadním čele.
Existovala i papírová varianta, kdy měl řidič a jeden další člen výsadku sedět na levé straně motoru, a jeden člen výsadku na pravé straně motoru. Tím by měl výsadek osm osob. O tuto variantu se zajímalo Řecko.
Pokud někdo ví více o daném projektu, tak nás doplňte.

Vyhledávání