internetový armádní magazín

Diskusní téma: Thajsko hledá náhradu za ukrajinské tanky Oplot-M

Datum: 07.01.2016

Vložil: JirkaM

Titulek: Re: Re: Oplot

Ukrajina má zase úrodnější půdu, lepší podnebí a polohu, takže není důvod aby byla chudší než Rusko. Navíc z té ropy také Ukrajinci něco měli, protože za peníze z ropy Rusové nakupovali na Ukrajně ty subdodávky a tím Ukrajinský zbrojní průmysl cíleně živili.

Nejsmutnější je, že před Majdanem bylo vidět, že se Ukrajina konečně začala stavět na nohy - dělal jsem ve velké mezinárodní firmě, která tam měla IT centrum (prý tam takových IT center různých firem bylo víc, zaměstnávali hodně lidí a dobře platili). Dva týdny po začátku Majdanu padlo rozhodnutí přestěhovat to naše IT centrum raději do Prahy, protože jim najednou Ukrajina nepřipadala dost bezpečná a stabilní.

A to že je Ukrajinský zbrojní průmysl v háji je dáno tím, že se tam strašně krade - čím větší chaos, tím větší zloději se dostanou do vedení. I my to známe z 90tých let. Příklad: Indie tam poslala svoje Antonovy na generálku a některé z nich se ztratily. Dovolit si ukradnout letadlo, to by bylo i na Afriku příliš, natoš pak na "evropskou" zemi.

Vyhledávání