internetový armádní magazín

Diskusní téma: Smlouva na padesát nových Su-35S

Datum: 11.01.2016

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Re: Re: Su-35 S

No dle mého se přístup MO RF k T-50 určitě změní-nic jiného jim ani nezbývá, díky současné ekonomické situaci. Nicméně vzhledem k aktuální fázi vývoje to snad zaznamenat ani nešlo. Myslím ale, že se to projeví spíše v pozvolnějším nákupu strojů a zavádění do výzbroje. Jinak je to pro MO RF až příliš strategický projekt, než aby si mohli dovolit nějak zpomalit vývoj. Naopak si myslím, že se teď budou snažit mít ho připravený k výrobě co nejdříve, ale nepůjdou do toho tolik "po hlavě" a budou ho průběžně v tichosti dále vylepšovat-viz. právě zmíněný radar, již dlouho proklamované nové motory, inteligentní autopilot atd.
Su-35S vyjma F-22 na světě nemá (a ještě dlouhou dobu nebude mít) ve vzdušném boji konkurenci. A i to v Rusku moc dobře vědí a tomu přizpůsobí i zavádění T-50 do výzbroje.

Jinak slibované parametry perspektivního radaru ROFAR znějí až moc bombasticky a pokud by se byť jen blížily realitě, opravdu by to znamenalo nové rozdání karet. A to nejen v letecké technice, ale ve vojenství obecně. První prototyp by měl být v Rusku k dispozici v roce 2018, tak jsem zvědav. Druhá věc je, jestli už ho náhodou někde jinde nemají (alespoň ve vývoji), když už to v Rusku takto veřejně prezentují:)

Vyhledávání