internetový armádní magazín

Diskusní téma: T-90MS - ideální tank pro Thajsko

Datum: 22.01.2016

Vložil: Bors

Titulek: Re: vzpamatuj se

T-90MS je v globálu téměř srovnatelný s tanky M1A2 Abrams, AMX Leclerc nebo Leopard 2A5/A6 a určitě překonává Challenger 2, Ariete nebo všechny čínské tanky. Část náhradních náplní je uložena mimo bojový prostor, ale podle všech poznatků od konce 2.sv až po dnešek, drtivá většina tankových soubojů netrvala tak dlouho, aby tanky v jednom střetu spotřebovaly více než 30 kusů tankových nábojů - než k tomu došlo, byly tanky buď zničeny, nebo střet skončil a munice mohla být doplněna. T-90MS má v bojovém prostoru loženo více než 30 kusů kanónové munice.
T-90MS má nabíjecí automat dělené munice, který dokáže nabíjet dlouhodobě rychleji než člověk-nabíječ v tancích Abrams nebo Leopard. Automat se neunaví a může nabíjet rychle i za rychlejší jízdy terénem. U "západních" tanků něco takového patří pouze do říše snů a bájí. Situace uvniř tanku za jízdy terénem je úplně něco jiného, než ukazují idilické záběry na youtube při cvičných třelbách, kdy tank jede po rovné dráze střelnice. Může nastat porucha automatu, ale úplně stejně může nastat porucha podavače u Leopardu nebo Abramsu a výsledek je úplně stejný.
T-90MS může vystřelovat protitankové řízené střely s velkou pravděpodobností zásahu cíle, a to na vzdálenosti které výrazně překonávají dostřel tankových kanónů, takže si může držet soupeře daleko od těla. Již jen po trošku solidnějším zásahu takovou střelou bude jakýkoliv tank nebojeschoný, i kdyby jeho pancíř nebyl zcela probit.
T-90MS dokáže být s terénu velmi rychlý a disponuje na svoji velikost velmi solidní průchodností. Abrams může být taky rychlý, ale za cenu několikanásobně větší spotřeby paliva jeho plynové turbíny, která je v polních podmínkách neopravitelná. Všechny "západní" tanky potřebují podstatně silnější provozní zázemí než ty ruské.
Pokud si už vybrat nějaký "západní" tank, tak Leopard nebo Leclerc, rozhodně ne Abrams, jehož největší předností je asi nabubřelá klamavá reklama o neporazitelnosti, neprostřelitelnosti a nehořlavosti. Abrams je typickým příkladem americké lži, která se po stém opakování stává pravdou.

Vyhledávání