internetový armádní magazín

Diskusní téma: T-90MS - ideální tank pro Thajsko

Datum: 23.01.2016

Vložil: Michal

Titulek: Re: vzpamatuj se

A proč by se nemohl srovnávat?
Uvnitř T-90 MS je uloženo celkem 32 nábojů i s nábojkama. 22 ks je uloženo v chráněném karuselu a jsou ihned k použití (kadence střelby je 8 ran/min). Zbylých 10 ks je rozmístěno v ochranných schránkách různě v korbě (tak jako v tanku Leopard 2, Leclerc, Challenger). Zbytek (8 ks) je v muničním boxu za věží. Pokud vystřílí vše co má uloženo v karuselu, tak provede vyjetí z boje, kde si pak karusel dobije střelami ze schránek v korbě nebo z muničního boxu za věží. U tanku Leopard je to řešeno, že střelec má k okamžité dispozici 15 ks nábojů (přesné číslo si už nepamatuji), když to vystřílí, tak tank provede vyjetí z boje, následně střelec musí otočit věž do "třetí hodiny", aby se osádka dostala k munici, která je uložena v korbě nalevo vedle řidiče a provede si nabití muničního boxu v zádi věže.
Slabý termovizní systém, systém velení a řízení, slabší pancíř a ty další věci, které tu zmiňujete jako negativa - v tomto jste totálně mimo mísu a rozebírat proč nebudu, protože by to tady bylo na dlouho.
Spíše si sundejte politické klapky z očí a objektivně generálně hodnoťte co daná věc umí.
Máte jednu pravdu...opravdu by si T-90 (z r.1993) v dnešní době nikdo nekoupil, kdyby se v průběhu svého nasazení průběžně nemodernizovala, tak jako se během svého nasazení modernizují ostatní tanky např. Abrams, Leopard, Leclerc atd.

Vyhledávání