internetový armádní magazín

Diskusní téma: Barys - kazašsko-ruská novinka ve světě kolových BVP

Datum: 09.06.2016

Vložil: vombat

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re

Ano já se omlouvám za ten zbytečně výsměšný a konfrontační ton svého posledního příspěvku. Ještě jednou se tedy pokusím vysvětlit, jak jsem to myslel. Dovolil bych si s vámi nesouhlasit o nutnosti konverze zbrojní výroby. Obchod se zbraněmi je nejvýnosnější byznys na zemi. To ví každý obchodník a věděli to i prvorepublikový čeští kapitáni zbrojního průmyslu. Myslím že se shodneme na tom že je škoda že česko potkalo 40 let komunismu. Kéž by jsme zůstali v západním bloku. Můj názor je že by jsme byli dál. V tom jsme nejspíš na jedné lodi. Dědovi by nesebrali pole dobytek koně protože je „kulak“ (to znamená že byl pracovitý uměl hospodařit a organizovat). Ovšem to co komunisti sprostě ukradli!!! Tak to ti komunisti udržovali tak že jsme byli soběstační a měli rozsáhlou živočišnou a rostlinou produkci. Dnes hodně šikovných zemědělců zvelebuje soukromé farmy o jejichž různorodosti se mohlo soudruhům tak zdát. Ovšem o těch úplně nahoře ,kteří dnes od stolu rozhodovali o zemědělství komplexně se má matka dcera „kulaka“ vyjadřuje velmi sprostě…Já mám stejný názor na leteckou a zbrojní výrobu. I za první republiky tvořili velkou část naší letecké výroby licence (samozřejmě ne sovětské). No a i za rudochů jsme stavěli malé šikovné dopravní stroje např: L 200 morava, Aero 45 a 145 , L 410 turbolet ten se tuším vyrábí dodnes a stále je největším zákazníkem rusko…Mám za to že kapitál utržený za tolik prodaných strojů. V té době špičkový technologicko-výrobní komplex chrlící tolik strojů byl promrhán polistopadovými papaláši (kterým ovšem rozhodně děkujem za demokracii!) . Jsem přesvědčen že jsme této technologicko –výrobní kapacitě mohli dát nový velký program a najít pro něj nové trhy. To ovšem chtělo schopné podnikatele jako z první republiky . Které jsme díky rudochům neměli a týká se to i zbrojní výroby (Mnohdy si to komunisti znárodnili znovu tentokrát pro sebe…soudruzi-továrníci… :( ) Takoví Bombardier šel z nuly na sto. A mě připadá že jsme šli po listopadu v letecké a zbrojní výrobě ze sta na nulu a že takoví propad nemusel být kdybychom přijali kompetentní rozhodnutí. Takže i když máme v tomto zřejmě opačný názor (ovšem v něčem bychom se zase spíše shodli) tak doufám že jsem svůj názor vyjádřil srozumitelnější formou a že jste ho pochopil. Velmi jsem se o to snažil.

Vyhledávání