internetový armádní magazín

Diskusní téma: Boxer s věží Samson Mk 2 pro Litvu

Datum: 30.06.2016

Vložil: yrvin

Titulek: Re: Boxer+Samson

Máš recht. Jeden člen výsadku bude každých deset minut otvírat věž a měnit pás u kulometu. Ten palebný průměr měl být aspoň 500 nábojů. Kontrukce a systém fungování Samsonu 2 degraduje hlavní myšlenku bezosádkové věže - oddělení munice od osádky a výsadku. Velká část munice bude stále vezena v korbě, bude s ní často manipulováno, takže bude volná a otvor mezi korbou a věží bude věčně otevřený, protože člověk je tvor líný a bude se snažit si postupy zjednodušovat.
Už se i vyrojily diskuse o možnosti použítí Samsonu 2 na perspektivním polsko-českém BVP. Když pominu fakt, že se na takovém BVP ještě ani nepracuje, byl by to totální nesmysl. Když už se má dělat něco nově, musí to splňovat představy vojáků v maximální možné míře a to Samson 2 určitě nesplňuje. Musí to mít všechno nějakou perspektivu, nemá smysl přemýšlet o vývoji a budoucím nasazení něčeho, co je horší než má potencionální protivník k dispozici již dnes. V ruské věži na BVP Kurganěc-25 je 30mm kanon s palebným průměrem 500 nábojů, 7,62mm kulomet s palebným průměrem 2000 nábojů a 4 PTŘS. Přičemž třicítkový kanon hodlají vyměnit za pětačtyřicítku na teleskopickou munici s pravděpodobně jen mírně menším palebným průměrem.
Protivník má metr dlouhé meče a my přemýšlíme o deseticentimetrových zavíracích kudličkách a ještě se dokáže hádat o jejich barvě.

Vyhledávání