internetový armádní magazín

Diskusní téma: Španělské Leopardy v hledáčku Armády ČR

Datum: 31.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: Re: Minulost dobrá a budoucnost take-Západ

Zatímco ruské tankové vojsko počítalo se ztrátami nemuselo je to příliš trápit, jednoduchá výroba a obrovské lidské zdroje jim to umožňovaly.
Západní tanky musely více chránit specializovanou posádku, musely být univerzální stroje pro ničení nejen tanků, ale i pěchoty a Bvp,ot kterých rusko mělo také hodně.
Západní tanky měly a mají bunkr pro náboje, kde automat přiveze náboj a nabíječ ho nastavý a vloží do komory kanónu. Tento nabíječ je často rychlejší než automat u ruských tanků mimo dlouho trvající střelbu jednou municí, naopak nabíječ je velmi flexibilní co se týče útoku na různé druhy cílů na různé vzdálenosti. Západní tanky a hlavně Abrams měl už v té době pokročilý systém řízení palby, který zaručoval zasáhnutí prvním výstřelem. V kombinaci se střelou s ochuzeného uranu byl účinnék na cíl doslova fatální.
Hlavní myšlenka byla způsobit u nepřátelských tanků požár/ explozi vlastní munice. Proto tento uranový náboj prořízl pancíř a způsobil doslova výheň- zásoba munice kolem posadky už udělala své. Už ve WW2 mnoho tanků po zasažení tankem dokátalo odjet z boje nebo i bojovat dál.
Hitler nařídil, že pokud tank hoří nesmí posádka opustit vozidlo. Proto tam německé posádky čekaly až na úplný konec.
Požár na tancích byl praktický ortel pro každý tank a Hitler přicházel o tanky právě proto. Hitler řekl, že pokud tank je schopen boje má bojovat...což je blbost.
Ruské tanky měly za cold war a mají i dnes nízkou siluetu a velmi šikmý pancíř což vynahrazuje masu panzíře a dochází k úspoře hmotnosti a zvýšení pohyblivosti, není potřeba silný motor a tank je menší cíl, zato se tam nevejde nabíječ a bunkr.
Ruské automatické nabíjecí systémy se uvádějí jako hlavní výhoda proti západním tankům. To není však pravda, je to důsledek výhidy nízké siluety- která asi byla díky systemum řízeni palbu u západních tanků nutá, možná otázkou přežití.
Ruské tanky tak byly díky úspoře hmotnosti a šikmému panceřování rychlé a dobře pancerované, alespoň zepředu.
Připomínám, že systém řízení palby byl už i na některých M-60 v západním německu.
Navíc americké stroje měly už v té době velmi dobré termovize.
Což se o ruských strojích neda říci ani dnes. To nemluvím o sekůndárních armádách jako ČSSR, kde úroveň vybavení a udrzby byla velmi nízká.
Proto se v těchto satelitech hledělo hlavně na výcvik a rychlost, který ale limitoval technologická úroveň zdejších strojů.

Pokračování dole

Vyhledávání