internetový armádní magazín

Diskusní téma: Ruské bezosádkové bojové vozidlo Udar je připraveno ke zkouškám

Datum: 30.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: Kdo si hraje nezlobí

Zajímavý názor. Opravdu mě zasáhl.
Myslel jsem branecká armáda v řízených tancích a vozidlech...koordinovaný útok v realitě bude nutné řídit a podle toho pojedou ti game- zabijáci co budou sedět v centrech.
O teletancích samozřejmě vím.
Západ je na tom mnohem lépe, dálkové ovládání bombardéru náplněným vybusninami testovali britové za 2. Světové, velící letoun letěl za ním.
Ruské teletanky rahaly kábel, ale potom byly řízeny přes rádio, nicméně situační povědomí neměly a proto to bylo k ničemu. Navíc rádiový signál byl rušen terénem, kopce, údolí atd.
Myslím, že dnešní plán Ruska vybudovat ovladanou armádu je realný.
Stejně si ale myslím, že hra Armored warfare sbírá data uživatelů, které se promítnou do vojenské aplikace v podobě simulatoru a zvýšení schopnosti autonomního chování budoucích ruských robotů.
Usa je na tom lépe, protože polozia praktický základ umělé inteligence.
Začali to fly-by-wire v 80-90 letech a skutečný základ UI se projevil v F35.
USA má vypracováný systém autonomního chování, kdy umělá inteligence umí vytvářet vlastní postupy, také prediktivní technologie v rozhodování byla zdokonalena.
Dá se říci, že americká AI je schopna sama přemýšlet a předvídat události, téměř v reálném čase. Samozřejmě se to děje na základě vložených dat a let testování a vkládání vzorců.
Ruskt AI je na začátku a teprve sbírají vzorce chování pro jednoduché autonomní chování.
Ale myšlenka člověkem řízených robotů s datacentra je realizovatelná a je závislá pouze na síle ruské ekonomiky a výrobních závodů.

Vyhledávání