internetový armádní magazín

Diskusní téma: Starší americká bojová letadla dostanou laserový obranný systém

Datum: 26.08.2016

Vložil: Sd

Titulek: To je mazec

Víte, četl jsem o Pakfa: první věc mě udivilo, že seriová verze letounu PAKFA počítá s podvěsným kontejnerem pro navádění vysoce přesných protizemních zbraní, což vnímám jako krok zpět a spíše dotažení tech. 4 gen.
Nicméně první sériové stroje nejspíše nebudou disponovat novým motorem produkt 30 /otázka, je tento motor v kritériích pro letoun 5.gen?Nevím/ a tak tento letoun považuji za 4+++ , tím pádem střelecký kontejner je v celku pochopitelný a nejspíše jen pro Export.
Rusové na PAKFA moc nespěchají- letadel podobné kategorie mají dost a není problém je vyrobit, třeba Su-35S/M.Navíc chtějí mít letoun kompletně dotažený jak se na letoun 5. Gen sluší. Proto si myslím,že Pakfa, jak ho zatím známe bude sloužit spíše dříve v zahraničí a poté dotažená verze s novými motory 3 třídy a bez střeleckých kontejnerů s hyperzvukovými střelami krátkého i dlouhého dosahu v Rusku hluboko po roce 2025-30-40.
Další věc: pro PakFa se prý perspektivně počítá i se střelami krátkého dosahu- což je normální, ale tyto nové střely nemají primárně sloužit k ničení letadel...údajně se pracuje nebo bude pracovat na nové generaci proti-raketových střel, což Pakfa využije v obranně proti přilézajícím raketám. Bude se jednat o vysoce manévrovou střelu s možností vysokého přetížení a možná i hyperzvukovou- nejspíše s vlastním radarem - možná AESA.
Říkám si pokud to funguje na zemi,třeba Irondome nebo MML, může to fungovat i ve vzduchu.
Také mě napadá jestli je možné využívat letecké kanóny proti přilézajícím střelám.
Rusové vsadí na protiraketovou obranu využívající antirakety.
Myslím, že je to správně. Rakety krátkého dosahu vnímám jako něco, co zde nemá co dělat. Superdrahé a špičkové letouny se přeci nemohou postřelovat na krátké vzdálenosti.
Rusové si myslím že našli adekvát využití raket krátkého dosahu.
Letecké kanóny by také mohly získat větší prostor, nyní je to spíše poslední obrana, neli jen psychická pro piloty.


Usa jde cestou laseru.
Je velmi zajímavé že Amíci počítají nadále s F-15 -Raptorů postavili málo a F35 -F15 určitě nenahradí.
Myslím že to udělali špatně. V minulosti jim chyběl super letoun stealth, tak ho postavili, ale v malém množství. Potom chtěli i lehký stíhač stealth tak ho teď staví. Ale opět jim chybí ten super letoun...Nástupce F-22 bude kdoví kdy a linka na F-22 se určitě nerozjede.
Pokud nepostaví dostatečné množství F35 budou pořád řešit ten stejný začarovaný kruch. Pořád něco nebude a pořád se něco bude vyvíjet. Říkám si jestli to třeba není cílem lobbystů.

Vyhledávání