internetový armádní magazín

Diskusní téma: Starší americká bojová letadla dostanou laserový obranný systém

Datum: 29.08.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: Re: Re: Re: To je mazec

Co to je za blnost.
Rusko má relativně nové vyvinuté tech. z dob SSSR, které úspěšně rozvíjí a buduje A2AD zóny pomocí velmi sofistikovaných dělostřeleckých systémů/raketových, pvo systemu a pomalu rozvíjí nové tankové, letecké i robotické platformy...Navíc má dost nukleárních zbraní i moderní mobilní.
Čína je není ani na úrovni 90 let. Mají sice nějaké technologie ale nemají kvalitní výrobní tech a zbrojní průmysl je tak max. určen pro země třetího světa.
Jedině kde Čína je braná jako rival, se často uvádí námořnictvo- to je ale velký omyl, sice čína zdokonaluje své jednotky, ale třeba jen zvětšije velikost nebo kopíruje zaběhlé tech. a zo ještě špatně, tech. vyspělost plavidel je na velmi špatné úrovni nebo nejsou systémy komplexní..př. mají sice radar ale ostatní věci jsou o řád níže, Čína se snaží chrlit jednu loď za druhou, ale vždy zde něco chybí nebo je degradováno.
Čínské námořnictvo může s hrdostí ukazovat svou sílu v zemích třetího světa tam je bůh.

Usa neberou čínu jako hroznu nyní...vytvářejí predikci vývoje pro Čínu, kde by mohla být za 20 let a tím straší pokitiky atd. Stále nepočítá že i USA/EU bude za 20 jinde než je dnes.
Kdyby přišlo na námořní boj, ty čínské papírové draky by shořely ja papír.
Zcela mimo mísu...

Vyhledávání