internetový armádní magazín

Diskusní téma: T-90MS pro ruskou armádu

Datum: 13.09.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: T90 hmm-proč jo?

Víte ta modernizace není zas tak super,ikdyž mnoho věcí je dotaženo-převážně staré chyby u tohoto tanku.

Vnitřní vybavení je vcelku totožné a nic mic nepřináší nad průměr,teda jen to,že tento tank už lze použít v moderní době,což je snad standard. Vnitřek dostal mnoho ergonomickych změn i elektroniky,také APU i klimatizaci,což je dobré. Když tato modernizace byla představena-hlavní lákadlo bylo také měření odchylek hlavně pomocí digitálních senzorů asi laser...to zlepšuje střelbu za jízdy i přesnost obecně. Tank byl posílen bloky pancíře na věži ze stran a z vrchní části dostal panely na přední pancíř i na věž.
Věž i tak není kryta celá...jsou to obdelníkové pláty ,které jsou namontovány jak vešly- nikoliv komplexní řešení posílení pancíře.
Z boku tank má mnoho výstražných senzorů ukotvených v mezerách přidavného pancíře-opět jak to vyšlo-nikoliv komplexní řešení,navíc na straně,kde je klimatizace-tento pancíř chybí a klima plní funkci pancíře.
Jako slabina,která není řešena v této modernizaci je- stále je munice ve věži a v blízkosti posadky-už ale ne jak kdysi,že jste seděl vedle náboje.
A další munice ,části munice je vzadu v prodloužené časti korby- manuálně a z venčí podávaná přes poklopy do tanku a zasobníku.
Také tato modernizace neřeší komplexní pokrytí celé věže pancířem obecně nobo stejného řádu odolnosti.

Tato modernizace řeší- to aby tank bylo vhodné použít v horku.
Tím pádem-klima,Apu,lepší uživatelský prostor,silnější motor
Jako sekundárně přidáno pro zvýšení atraktivity- lepší senzor pro kanón,nějaké řešení toho průseru s municí uvnitř věže,a zlepšení častečně ochrany-tedy pancíř.

Proto o tento tank není zájem,protože tato modernizace je cílená na zlepšení uživatelských podmínek, nikoliv na zlepšení palebné síly,pancéřování nebo digitalniho spojení.
Proto to RF nechce.Na to ma T-72.

A ti ručničkáři co by to chtěli,zase se bojí jestli je to O.K. protože mají v hlavě slámu a nepřemýšlejí.Jasně,že pro ně je to O.K., ale vysvětlete něco někomu takovému co byl třeba v minulosti napojen na Soviety,byk Vor v zagone vládne nějaké oblasti,menšímu státu a neumí číst nebo psát,že je to pro ně dobrý tank.
On se dívá na Moskvu co zavede a podle toho rozhodne.
Inu RF má náročné zákazníky.
Proto musí i exportní zbraně zavádět.
I ty co nepotřebuje.

Vyhledávání