internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nový Škval - bude lepší a ještě rychlejší

Datum: 11.11.2017

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Škval

Jo, je to k zamyšlení a také k politování. V ČR žije spousta "odborníků" speciálně na námořní techniku, a Ti pak rozsévají pochybovačství o zdrojích, informacích a uváděných parametrech. V případě Škvalu jsou ještě nejlepší Ti, kteří se ve své "vysoké odbornosti" odvolávají např. na redaktory Jane's, neumějí rusky, protože v době kdy se zde tento jazyk učil, ještě nebyli na světě, nebo maximálně tahali kačera po písku, ale přitom pochybují o přesnosti překladu jednoduchých vět.
Alijev poskytl rozhovor agentuře RIA Novosti, ve kterém odpověděl na některé dotazy ohledně torpéd. Zmínil Škval, ale i nově vyvíjená lehká a malá torpéda a torpéda imitující chování ryb. Přímo uvedl, že parametr maximálního ponoření Škvalu je 20 až 25 m. Všechny nám známé běžně dostupné zdroje uvádějí 20 až 30 m, ale je pochopitelně nutné brát tyto údaje s rezervou. Hodně záleží na konkrétních podmínkách a holém faktu, že u námořní techniky jsou v médiích uváděné údaje většinou menší než jsou ty reálné. Pro opravdu idiocké pochybovače a "šumisty" je možno údaj ponoru torpéda upřesnit na 24 m 15 cm a 8 mm - "a to je podle ženských z prasečáku zaručeně přesně".
Nové Škvaly budou vznikat ve státním zbrojním programu na léta 2018-2025 modernizací těch současných a budou tedy primárně určeny pro ruské námořnictvo, nikoli na export. Možný ponor těchto torpéd má přesáhnout 100 m. V článku není ani slovo o možné hloubce odpalování.

Vyhledávání