internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nová BVP pro českou armádu

Datum: 16.01.2018

Vložil: Rase

Titulek: Puma

O Pumě jsem toho psal dost a v textu vidím spoustu nesrovnalostí. Německo nezůstává jen u 350 vozidel, ale po jejich dokončení mají být objednány další (vylepšená várka a speciální vozidla). Ty jsou nabízeny i pro AČR a výroba by probíhala souběžně (časově se to kreje). U ceny za vozidlo Puma vychází autor z tendenčního pohledu na cenu, ale do ní byly započítány i vývojové náklady atd. Navíc PSM dobře co chceme a za kolik to chceme. Pumy jsou nabízeny i Chorvatsku a budou i Austrálii. Víc se mi to rozmazávat nechce.

Pokud jde o CV90, tak ten stroj je už nemoderní a doporučuji si víc zjistit o starším švýcarském tendru. Mechanicky dopadlo dost bídně, vyhrálo jen cenou a vozidlo muselo být dost překopáno (posíleno a prodlouženo). CV90 bylo rovněž nabízeno Německu, kde rovněž neoslnilo. V Británii propadlo atd. Dnes již zkrátka nedostačuje - nové kupuje jen Norsko.

ASCOD by mohl být zajímavý, ale v tuzemsku absolutně podcenili marketing a představené vozidlo je až moc "low-cost" verze. Úplně bych nepodceňoval ani Lynx, minimálně věž je na velice vysoké úrovni. Pokud jde o další kandidáty, tak Turci nereagují nebo vyčkávají, Italové a Izraelci ani neposlali RFI. Korejci jsou otázkou, ale nejspíš neměli zájem.

Vyhledávání