internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nová BVP pro českou armádu

Datum: 16.01.2018

Vložil: Classix

Titulek: Domácí průmysl

Alfa omega tohoto tendru by mělo být zapojení domácího průmyslu z hlediska ekonomiky. Jak za první republiky tak za dob ČSLA, tak i tenkrát se výběrové komise zaměřovaly hlavně na zapojení domácího průmyslu viz. příklad současné Polsko. Montáž z krabice ať už ve VOP nebo u Strnada, tak to dopadne jak z modernizací T72 nebo nákup Pandurů, nahradní díly se budou schánět všude možně a na dvoře bude stát hromada drahé techniky. Mimochodem do dnes nechápu jak zbrojní velmoc jak ČR nebo Slovensko může nakupovat něco z venku. Pořád je to jenom svařenec a pokud lidi neumřeli(což možná už jo když tu armádu vidí) a jsou tady firmy dokázaly např. dát dohromady nepodařený projekt BVP-M2 SKCZ nebo koncept OT Zubr, jsem si 100% jistý že z nějakou rozvojovou pobídkou jsou schopni dát dohromady návrh na vozidlo BVP které odpovídá současným trendům a potřebám AČR.
Můj návrch je z generálkovat BVP2 (pokuď ovšem neplánujeme ofenzívu na Moskvu) a osadit senzorama (finský model), které odpovídají potřebám současného bojište. Ministerstvo obrany (z ministerstvem průmyslu) ať vypíše projekt na domácí BVP a z návrhů vybere dva, které finančně podpoří ve vývoji a v parametru definuje např. 70 procent zapojení českého průmyslu.
Pokud někdo má tendenci nakupovat BVP v ceně 8mil. Euro tak jenom připomenu, že to je cena moderního tanku, u modelu T90 dvou.

Vyhledávání