internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nová BVP pro českou armádu

Datum: 16.01.2018

Vložil: Classix

Titulek: Re: Re: Domácí průmysl

Ano souhlasím že motor a převodovka je nad naše síly, ale zbytek neexistuje že by se tu nevyrobilo když se platí za myslivecké posedy 300t. I přes to že se financoval Bren1 a zbraň nestála za nic, respektivě pořád to v konečném důsledku je lepší zbraň než polské puškové projekty AK nebo německá g36. Tak druhá verze je špičková zbraň a peníze se do ekonomiky vrátí přes exportní prodej, mimochodem vůbec bych to zbrojovce nedával za vinu když 20 let nebyla od armády na tuto zbraň poptávka a nebyl vývoj. K tomu zbrojnímu průmyslu jenom připomenu Srbsko, méně obyvatel, horší ekonomika a pořád se snaží za podpory státu a to i přes armádní kusové odběry držet soběstačný zbrojní průmysl. Jenom připomenu jak dopadl Let L-610, hotové letadlo a i přes to, že letadlo tohoto typu armáda potřebovala, letoun skončil to ve šrotu.
Pořád jsou okolo armády různé zájmové skupiny, které se snaží rychle zbohatnout viz Kalousek, Dalík a jiní. A přitom ta armáda je v dnešní době "cirkus plechowy".
Ok nebudeme mít Mercedes nebo BMW mezi BVP, ale jsem přesvědčen že Škodovku dokážeme vyprojektovat a vyrobit samy. (Ne složit, to umí každý Ind)

Vyhledávání