internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nová BVP pro českou armádu

Datum: 16.01.2018

Vložil: Strikehawk

Titulek: Tuseny výsledek tendru

Bohužel mě článek naplnil pesimistickou vizi ze vše opět dopadne jako vždy ..... AČR koupi jako platformu to nejhorší (v daném případě CV 90) ověsí to jako vanocni stromek různými doplňky a ve výsledku se všemi provizemi a úplatky to vše bude mnohem dražší než údajně předrazena Puma..... a to jsem si na základě kusych zpráv z výsledku zkoušek dělal iluze ze se GŠ a MO konečně poučili a koupi to nejlepší dostupné tedy PUMU
Jinak v rozboru souhlasím s Radkem......
Jenom bych dodal :
1) domácí vývoj
Domnívám se ze jsme technologicky schopni nové BVP vyvinout vyjma některých specifických komponent ( termokamera apod ). Dokonce i v případě powerpacku bych věřil ze Dosud existují kapacity ho technicky dotáhnout do zdarneho konce, stejně tak věž, SRP atd. Mnohem větší problém je ve zdejším korupčním prostředí , nízké politické podpoře, nedostatku projektového know-how a zkušenosti a nulové politické schopnosti vyjednat zapojeni dalších zemi ( tím nemyslím Polsko ale SR s kterými si pořad plácáte po zádech jací jsme spojenci partneři a sousedi ale v reálné kooperaci skutek útěk, Maďarsko, Rakousko apod
Ve výsledku by nás naše domácí BVP vyšlo dráž než pozlacena Puma

2) kooperace s Polskem
Špatný scénář...Poláci si jdou svoji ne moc inspirativní cestou a dělat jim partnera s jejich nízkým technologickým know how a pod jejich vedením se mi teda vůbec nelíbí

Vyhledávání