internetový armádní magazín

Diskusní téma: Katar plánuje koupit více cvičných letadel

Datum: 21.01.2018

Vložil: killer.hunter

Titulek: Re: Re: WTF??

No, Gripen a Alca jsou letadla pro jiné účely/úkoly, kdežto Typhoon/Rafale/F-15 pro stejné, pominu-li že F-15QA je spíše používán v roli stíhacího bombardéru, ikdyž čistě stíhací roli také umí. Kdyby nakoupili dvojnásobný počet F-15 + dvojnásobný počet Rafale tak bych neměl nic proti, ale toto je kočkopes, jen proto, že na to mám. Z logistického hlediska je to nesmysl (jiné náhradní díly, zbraně, motory atd, atd). A za další, nevím čím by si je chtěli zaháčkovat? Výrobci chtějí prodat a to se stalo, pokud uživatel dodaný výrobek druhý den po dodání třeba odveze na šroták, výrobci může být jedno. Já v tom nějakou vyšší myšlenku nebo strategii nevidím, podle mě bud v OS Kataru jsou dva proudy, přičemž jeden chtěl Typhoon a druhý Rafale, tak raději koupili obojí, a nebo (což si myslím já), jsou rozežraní a neví coby, asi jako multimilionář, kterému nestačí mít v garáži nejvýkonější modely od Porsche, Ferrari a Lamborhini, ale musím nakoupit i Koenigsegg, Pagani a McLaren. Ale je to jen můj pohled na věc.....:)

Vyhledávání