internetový armádní magazín

Diskusní téma: Další osud českých BVP-2 - možnosti využití

Datum: 18.02.2018

Vložil: Mirra

Titulek: malá fantasie?

Když vidim ty amatérské pokusy o roubování Zu na vozidlo kde za tím sedí nechráněný vojáček tak je to k smíchu i politování zároveň, pro odstřelovače lákavý cíl.
Ale k věci, nejlepší by byla plná robotizace těchto strojů aby mohly fungovat jako roj dronů. Víc opancéřovat, nákladní prostor využít na munici a další nádrž na palivo. Hlavně ten kanon pořádně zabudovat do věže s rychlým obslužným mechanismem. Takový stroj je pak ideální proti dronům a autům s kulomety či výbušninami. Když by jel roj takových upravených BVP před hlavní kolonou tanků tak by skvěle zachytával útoky lehké pěchoty která by se k hlavní síle vůbec nemusela dostat. Navíc, do počítače by se prostřednictvím sensorů natahovala data o různých bojových situacích a tím by stroje zlepšovaly vlastní reakce na nebezpečí podle uložených zažitých scénářů. A samozřejmě by se po určitém čase stahovala data do centrály takže po zničení stroje by se o zkušenosti nepřišlo, ale nové vozidlo by už bylo veteránské.
Je jasné že se toho málokdo chytne, zvlášť u nás kdy absolutní přednost má krátkodobý zisk. Ale chycení téhle příležitosti by našim zbrojařům zajistilo místo na výsluní. A těch BVP co je použitelných je spousta. A hlavně při větším množství by šla cena rychle dolů, zato použitelnost strmě nahoru. Největší vstupní investicí by bylo zajistit silný počítač na kterém by běžely základní trénování UI. Jenže ten užitek by pak byl dlouhodobý, zvlášť když by si firma zajistila nárok na použití nasbíraných dat u zákazníků.

Vyhledávání