internetový armádní magazín

Diskusní téma: Nové úkoly pro staré kanony - aneb co nepatří do starého železa

Datum: 17.03.2018

Vložil: Alex

Titulek: Re: Re: .

OK. Ale hlavnou úlohou BVP resp OT je transport výsadku pechoty min. 6 vojakov. Ak sa bude zväčšovať kaliber kanónovej výzbroje BVP a OT až po neviem aký kaliber napr. 57mm, tak výsledkom bude znížený priestor pre transportovanú pechotu. Fyzika a matematika jednoducho nepustí nech ju aplikujú Rusi alebo NATO. Takže podľa môjho názoru by malo mať BVP alebo OT dostatočnú kapacitu (priestor) na transport 6 pešiakov s kanónom cca 40 max. 45mm ako BVP (OT) s kanónom 57mm, ale so všetkými nevýhodami, ktoré z toho vvplývajú (nároky na osadenie veže s 57mm kanónom, množstvo munície, rýchlosť streľby a pod.). Ak by som si teda mal vybrať kaliber 40mm so všetkými jeho výhodami a nevýhodami v porovnaní s kalibrom 57mm, tak by som si určite vybral 40mm. Ak by som chcel ďalší kaliber, tak by to už potom bolo špecializované vozidlo palebnej podpory 90-105mm (s dnešnou výkonnou muníciou) na podvozku 6x6 prípadne 8x8. Kaliber 120-125mm ako palebná podpora s jeho výhodami ale hlavne nevýhodami na podvozku 8x8 resp. pásovom podvozku sa mi zdá byť nezmysel.

Vyhledávání