internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 2

Datum: 29.09.2018

Vložil: Cateye

Titulek: Re: Re: kritické

To jsou s prominutím klasické hospodské tlachy "chytráků", kteří si myslí, že světovou politiku lze dělat bez ústupků, kontroverzí a obětování slabších figur ve prospěch silnějšího postavení na šachovnici (když už jsme u těch šachů).

Bez Íránských revolučních gard by Rusové nikdy nedosáhli v Sýrii takového pokroku při boji proti IS a povstalcům a rozhodně by dnes žádná Sýrie už neexistovala, protože Rusové si nemohli dovolit nasadit a krvácet vlastní vojáky ve větším množství.
Takže pořád je pro Rusy lepší mít nepříjemnou veš v kožichu v podobě íranských bojovníků jako spojence a za cenu toho že mají velkou část Sýrie pod kontrolou, než jako nepřítele bez jakékoliv možnosti dohledu nad tím co provádí.
Dokonce si myslím, že jim v současné době, kdy utichly velké boje, vyhovuje pokud Izraelci útočí na Íránce a oslabují je.

Na tahu je nyní Izrael a Netanjahu dobře ví, že je v defenzívě, protože případný útok na ruský kontingent není jen o tom co si o tom pomyslí svět, ale opravdu o možné třetí světové válce.

Vyhledávání