internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 3

Datum: 03.10.2018

Vložil: Refael

Titulek: Izrael vs Rusko vs Írán

Írán je ten poslední, kvůli kterému by Rusové šli naplno proti Izraeli.
Rusko chce vykopat Íránské Revoluční Gardy ze Sýrie stejně jako Izrael. Jednoduše se Putin nechce s Asadem dělit s nikým jiným. Nezapomeňte, že sice Írán i Rusko mají společný cíl a to udržení režimu s Asadem či bez něj, ale to je tak VŠE.
Írán chce vybudovat proti Izraeli 2.frontu přes Hizballáh, aby Hizballáh byl schopen útočit raketami ze dvou stran najednou(Libanon-Sýrie), ale Rusové chtějí konsolidovat Sýrii a vědí, že nemůžou donekonečna nechávat svůj kontingent v takovém počtu jako teď. Rusko není ekonomicky USA, aby kvůli Iránu utrácel šílené částky za tak rozsáhlý kontingent. Oproti USA je to zanedbatelná částka, ale pro Rusko jsou to velké výdaje.
Rusové chtějí nechat v Sýrii malý kontingent(lodě), který by udržoval syrský přístav v ruských rukou.
Rusové ale nemají vlastní síly, aby "pomohli" rozhoupal Íránce k odchodu, tak nechávali naší IAF(bydlím v Izraeli), dělat práci s ruským posvěcením. Rusové by byli i proti sobě, kdyby skutečně uzavřeli celý vzdušný prostor Sýrie Izraeli, tím by přišli o jedinou sílu, která na to má.
Kvůli médiím samozřejmě budou cenit zuby(S-300), ale na pozadí celé show se už diskutuje, jak zabránit Iránu dodávat rakety Hizballáhu Rusům přímo pod nosem :

https://www.debka.com/putins-adviser-in-tehran-with-a-deal-israel-to-stop-syrian-air-strikes-iran-to-halt-arms-shipments/

Pokud by totiž Rusové plně šlápli na plyn proti Izraeli(bezletová zóna s využitím všeho, co Rusové v Sýrii mají), stali by se Rusové záhy PLNĚ zodpovědní za celou Sýrii a tak zase dobří kamarádi s Íránci a Hisballáhem Rusové určitě nejsou.

Vyhledávání